Aktualności

2017-05-10 XXXVI Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy I-III – eliminacje powiatowe:1. miejsce – Jan Telaczyński – Łomazy2. miejsce – Bartłomiej Jusz...

więcej »

2017-05-09 XXXVI Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy I-III – eliminacje miejskie:1. miejsce – Daria Koleśnicka SP 32. miejsce – Izabela Omelańczuk SP 33. ...

więcej »

2017-05-03 Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Międzyrzecu Podlaskim

     ZAPOWIEDZI

2017-06-10 Dni Międzyrzeca

2017-06-11 Seanse w kinie SŁAWA

Repertuar Kino za Rogiem - maj 2017

2017-06-10 Dni Międzyrzeca

     RELACJE

2017-05-20 XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

Jury XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej w składzie:
Waldemar Michalski – przewodniczący jury – poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor kwartalnika literackiego „AKCENT” w Lublinie, wiceprezes ZLP – Lublin;
Grzegorz Michałowski – członek jury
redaktor Kwartalnika Podlaskiego, tłumacz, wydawca, animator kultury, „łowca talentów”;
Jolanta Adamczyk – sekretarz jury – emerytowany nauczyciel polonista, pomysłodawczyni i założycielka Grupy poetyckiej „Zefirek”, prezes MST, ogłasza listę laureatów:


Nagroda specjalna za utwory literackie o historii Międzyrzeca Podlaskiego:
Nadia Czempińska-Jankiewicz
– ZPO nr 3, kl. IV; za opowiadanie Spacer z jesienią.

Poezja – szkoły podstawowe:

I nagroda – Małgorzata Chodyka, godło „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy: Wiosna, O świcie, Marzenia.

II nagroda – Antonia Rychlewska, godło „Tańcząca wśród gwiazd”; Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy” Moja przyjaciółka Wiosna, Spotkanie, To co ważne.

III nagroda – Paulina Sobczak, godło „Calineczka”; ZPO nr 3, kl. IV, Międzyrzec Podlaski – za wiersz rozpoczynający się od słów Bezpieczna czuję się tylko w brązie…

 Wyróżnienia równorzędne

Wiktoria Grudzińska, godło „Mała Mysz”; Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. H. Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim – za zestaw nadesłanych wierszy.

Weronika Myszka, godło „Mysia”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz Huśtawka.

Barbara Janicka, godło „Bazyl”; ZPO nr 2 Międzyrzec Podlaski – za wiersze Ja i Bajkolandia.


Proza – szkoły podstawowe:

I nagroda – Kacper Penda, godło „Szalony Kapelusznik”; Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie, kl. V – za opowiadanie Biwak.

II nagroda – Weronika Łopacka, godło „Mela”; ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. VI – za opowiadanie Zapach krwi.

III nagroda – Małgorzata Chodyka, godło „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za opowiadanie Bajka o Tęczusiu, który marzył o wielobarwnym świecie.

 
Poezja – gimnazja:

I nagroda – Lea Olszewska, godło „Iskra”, Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw nadesłanych wierszy.

II nagroda – Maria Chudzińska, godło „Szarlin”; Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy.

III nagroda – Faustyna Wojdakowska, godło „Wędrowiec”; Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy, ze szczególnym wskazaniem na wiersz Święte myśli.

Wyróżnienia równorzędne

Klaudia Wypustek, godło „Kauka”; Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za wiersz Czas goni nas.

Karolina Wołodko, godło „Domatorka”; Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw wierszy, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Najpiękniejszy.


Proza – gimnazja:

I nagroda – Aleksandra Semeniuk, godło „Baletnica”; ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za opowiadanie W pogoni za marzeniem.

II nagroda – Emilia Kłoczko, godło „Myszka”; Gimnazjum im. T. Kościuszki w Tucznej – za opowiadanie Dom.

III nagroda – Zofia Kulhawczuk, godło „Patite”; Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu kl. III – za opowiadanie Nieustanna walka.

Wyróżnienia równorzędne

Oliwia Łuszyńska, godło „Łycha”; Gimnazjum nr 3 w Świdnicy kl. III – za opowiadanie Pani czasu.

Dorota Marciniuk, godło „Arya”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. III – za opowiadanie W poszukiwaniu miłości.


Poezja – szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda – Andrzej Jagiełłowicz, godło „Kolekcjoner słów”; XLIV LO im. Antoniego Dobiszewskiego, Warszawa kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.

II nagroda – Wiktoria Wereszyńska, godło „Rak”; Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.

III nagroda – Wiktor Lewandowski, godło „Bransoleta”; LO Międzyrzec Podlaski – kl. III – za wiersze Notatnik niosący trzeźwość i Gdzieś tam kiedyś tam.

 

Wyróżnienia równorzędne

Joanna Nowak, godło „Sylvio”; Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. III LO – za zestaw nadesłanych wierszy.

Benedykt Lewandowski, godło „Idiotyzm doskonałości”; ZSE kl. III Międzyrzec Podlaski – za zestaw nadesłanych wierszy.

Hubert Winczewski, godło "Wilk"; Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku klasa II – za zestaw nadesłanych wierszy ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Epitafium dla Witolda Pileckiego.


Proza – szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda – Aleksandra Kurowska, godło „Lalima”; I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie – za opowiadanie Wolność na „W”.

II nagroda – Eliza Korneluk, godło „Defoux Couvier”; LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Deszcz grzeszników.

III nagroda – Małgorzata Szkuta, godło „Loretta”; LO im. gen. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Jak powstało łóżko.

Wyróżnienia równorzędne

Przemysław Korczak, godło „Korcziello”; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Efekt Motyla.

Klaudia Adamczyk, godło „Kruk”; LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Z lotu ptaka.

Podziekowania

Na szczególne słowa uznania zasługują instytucje wspierające finansowo konkursowe działania oraz darczyńcy indywidualni, szczególnie zaś dziękujemy:
Państwu Krystynie i Ryszardowi Kornackim – inicjatorom Konkursu i wieloletnim jego realizatorom;
Panu Sławomirowi Sosnowskiemu – Marszałkowi Województwa Lubelskiego – za zainteresowanie Konkursem i wsparcie w jego realizacji;
Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej za tradycyjne życzliwe sponsorowanie Konkursu;
Panu Zbigniewowi Kotowi – Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski za osobiste zaangażowanie i organizacyjną pomoc;
Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Międzyrzecu Podlaskim za niezmiennie życzliwy współudział organizacyjny a szczególnie nieodpłatne udostępnianie sali na finalną konkursową uroczystość;
Panu Wiesławowi Kozaczukowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim;
Panu Leszkowi Michalcowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec;
Pani Marzenie Skrzyneckiej – właścicielce firmy „PLANIMETR” Biała Podlaska;
Panu Franciszkowi Mikołajukowi – właścicielowi firmy ZPHU KABAR Rogoźniczka;
Panu Pawłowi Krupskiemu – Dyrektorowi firmy Dr Gerard;
Panu Krzysztofowi Szczygłowskiemu – Prezesowi PSS „Społem” w Międzyrzecu Podlaskim
;
Panu Ryszardowi Turykowi - Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

2017-05-10 XXXVI Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy I-III – eliminacje powiatowe:
1. miejsce – Jan Telaczyński – Łomazy
2. miejsce – Bartłomiej Juszkiewicz – Konstantynów
3. miejsce – Julia Malczuk – Leśna Podlaska
Wyróżnienia: Marlena Hołownia – Łomazy, Jan Chomiczewski – Sławatycze.

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy IV-VI – eliminacje powiatowe:
1. miejsce – Kinga Golec – SP 1 Międzyrzec Podlaski
2. miejsce – Weronka Myszka – SP 3 Międzyrzec Podlaski
3. miejsce – Oliwia Supruniuk – Łomazy
Wyróżnienia: Zuzanna Piątkowska – Piszczac, Maja Dorosz – Konstantynów.

2017-05-09 XXXVI Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy I-III – eliminacje miejskie:
1. miejsce – Daria Koleśnicka SP 3
2. miejsce – Izabela Omelańczuk SP 3
3. miejsce – Aleksandra Marciniuk SP 3
Wyróżnienia: Wiktoria Szymona SP 2, Weronika Kasianiuk SP 2.

Laureaci XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzecu Podlaskim klasy IV-VI – eliminacje miejskie:
1. miejsce – Kinga Golec SP 1
2. miejsce – Weronika Myszka SP 3
3. miejsce – Wanessa Staska SP 3
Wyróżnienia: Paulina Sobczak SP 3, Iga Czwerko SP 1.

2017-05-03 Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Międzyrzecu Podlaskim

2017-04-30 Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Pierwszy Krok Taneczny”

Lista klubów:
Biała Podlaska, DIAMENT Komarówka Podlaska, DK w Kocku, EUREKA Biała Podlaska, ISKRA Międzyrzec Podlaski, KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Łomazy, PN Akademia Uśmiechu, SP w Serokomli, ST AMIGO DANCE BIA Biała Podlaska, ST AXEL Lublin, ST SUKCES M. Oleszczyński, TKS TOP ART Biłgoraj, TOP DANCE Wysokie.

Sędziowie:
Główny: Michał Oleszczyński – Lublin               
Ewa Bień – Lublin               
Milena Domino – Lublin               
Milena Rzewuska – Międzyrzec Podlaski  
Sędzia skrutiner: Zbigniew Wrzyszcz – Tarnobrzeg           

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria wiekowa: Do 7 pocz-śr., Styl: Komb. 3T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Zuzanna Fiborek – SP w Serokomli, Nikola Bancerz – SP w Serokomli, Rafał Kościuczyk, Adamczuk Ala – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Kościuczyk Zuzia – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Nikola Rudzka – ST AXEL Lublin, Andrzejczuk Amelia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Szpura Szymon, Strok Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Morgunowicz Aleksandra – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Gruszczyński Bartłomiej, Gaworska Monika – Międzyrzec Podlaski, Wysokiński Aleksander, Wedziuk Joanna – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Semeniuk Oliwia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Lewczuk Piotr, Lewczuk Zofia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Gmitruczuk Gabrysia – DIAMENT Komarówka Podlaska, Magdalena Głowniak – DIAMENT Komarówka Podlaska, Łobacz Paweł – DIAMENT Komarówka Podlaska, Sak Aleksandra – DIAMENT Komarówka Podlaska, Lipka Maja – DIAMENT Komarówka Podlaska, Kuna Adam, Hołoweńko Maja – PN Akademia Uśmiechu Międzyrzec Podlaski, Cholewiński Jakub, Ostapiuk Blanka – PN Akademia Uśmiechu Międzyrzec Podlaski, Dominik Szymon, Demianiuk Izabela – PN Akademia Uśmiechu Międzyrzec Podlaski, Filipiuk Cezary, Kozłowicz Laura – PN Akademia Uśmiechu Międzyrzec Podlaski, Jaśkowski Wiktor, Zielińska Katarzyna – SP w Serokomli, Nizioł Kamil, Wrona Martyna – TKS TOP ART Biłgoraj, Woliński Maksymilian, Mazur Patrycja – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Augustyniuk Lena – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Czerkies Kacper – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Czerkies Wiktoria – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Siljańczuk Maja – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Malinowska Michalina – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Maksymiuk Filip, Markowska Martyna – PN Akademia Uśmiechu Międzyrzec Podlaski, Kunc Natalia – Łomazy, Kremeś Julia – Łomazy, Jabłońska Malina – Biała Podlaska

Kategoria wiekowa: 8-9 pocz., Styl: Komb. 4T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Makaruk Daria – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Giergun Hubert, Sierhej Nikola – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Stefaniuk Ewa – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Nakaziuk Aleksander, Zasadzińska Ada – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Jaroniec Konrad, Grzeszyk Emilia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Pińczuk Aleksandra – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Kêpa Szymon, Łobcz Karolina – DIAMENT Komarówka Podlaska, Korszeń Dominika – DIAMENT Komarówka Podlaska, Mickiewicz Amelia – DIAMENT Komarówka Podlaska, Suska Jan, Michalak Roksana – SP w Serokomli, Rościński Adam, Kot Amelia – SP w Serokomli, Morgunowicz Piotr, Tymoszuk Karolina – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Sołtys Hubert, Nizioł Karolina – TKS TOP ART Biłgoraj, Szadkowski Wiktor, Łoś Julia – TKS TOP ART Biłgoraj, Stanicka Zofia, Szafraniec Sandra – TKS TOP ART Biłgoraj, Pogonowski Wiktor, Mazur Izabella – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Kulawiec Tomasz, Iwaniuk Karolina – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Sowa Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Jabłoński Maciej – EUREKA – DK w Kocku, Chomiuk Martyna – DIAMENT Komarówka Podlaska, Domański Amadeusz, Wiącek Anna – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Lipka Marlena – DIAMENT Komarówka Podlaska, Łobejko Julia – DIAMENT Komarówka Podlaska, Kêpa Bartłomiej, Łobińska Wiktoria – DIAMENT Komarówka Podlaska, Pajdosz Karina – DIAMENT Komarówka Podlaska, Gaworski Paweł, Oponowicz Maja – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Zbański Oliwier, Wilczyńska Gabrysia – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Jakubski Paweł, Ostapiuk Dorota – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Klimiuk Nikola – DIAMENT Komarówka Podlaska, Guz Anna, Guz Katarzyna – DK w Kocku, Guz Marta, Szczotka Zuzanna – DK w Kocku

Kategoria wiekowa: 8-9 śr., Styl: Komb. 5T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Mielniczuk Jakub, Zdybel Zuzanna – TOP DANCE Wysokie, Dudka Michał, Zając Wanessa – TOP DANCE Wysokie, Bakalarz Mateusz, Krasińska Maja – ST SUKCES M. Oleszczyński Lublin, Łobacz Karolina – DIAMENT Komarówka Podlaska, Cyber Sebastian, Pastuszak Magdalena – TKS TOP ART Biłgoraj, Piątkowska Amelia – DIAMENT Komarówka Podlaska, Sikorska Gabriela – DK w Kocku, Zofia Karwowska – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Daniluk Oliwia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Majcher Amelia – DK w Kocku

Kategoria wiekowa: 8-9 zaaw., Styl: Komb. 5T:
1 Dudka Michał, Zając Wanessa – TOP DANCE Wysokie
2 Mielniczuk Jakub, Zdybel Zuzanna – TOP DANCE Wysokie
3 Bakalarz Mateusz, Krasińska Maja – ST SUKCES M. Oleszczyński Lublin
4 Sołtys Hubert, Nizioł Karolina – TKS TOP ART Biłgoraj
5 Cyber Sebastian, Pastuszak Magdalena – TKS TOP ART Biłgoraj
6 Szadkowski Wiktor, łoś Julia – TKS TOP ART Biłgoraj

Kategoria wiekowa: 10-11 pocz., Styl: Komb. 5T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Pajdosz Ewelina – DIAMENT Komarówka Podlaska, Chomiuk Gabriela – DIAMENT Komarówka Podlaska, Hermaniuk Aleksandra – DIAMENT Komarówka Podlaska, Pastuszak Justyna – TKS TOP ART Biłgoraj, Omiotek Dawid, Szafraniec Judyta – TKS TOP ART Biłgoraj, Żelazek Ewelina – DK w Kocku, Czechowska Martyna  – DK w Kocku, Szczotka Klaudia, Pożarowszczyk Oliwia – DK w Kocku, Kępa Natalia, Kępa Maciej – DK w Kocku, Marciniuk Aleksandra – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Dominik Salak, Nakaziuk Weronika – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Mucha Daria – TKS TOP ART Biłgoraj, Goral Aleksandra – DK w Kocku, Romanowska Oliwia – DK w Kocku, Lotko Kamil, Guz Maria – DK w Kocku, Jakoniuk Jakub, Ochijewicz Amelia – KTT ART OVO Międzyrzec Podlaski, Wrona Katarzyna – TKS TOP ART Biłgoraj

Kategoria wiekowa: 10-11 śr., Styl: Komb. 5T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Chalimoniuk Jakub, Hawryluk Nina – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Sidorczku Oksejuk Kamil, Hryciuk Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Majchrzak Michał, Lesiuk Wiktoria – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Świerżewska Alicja – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Strep Michał, Paluszkiewicz Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Kusaj Paweł, Wrona Kornelia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Wawerek Amelia – DK w Kocku, Poziemska Kalina – DK w Kocku, Gomoła Maria – DK w Kocku, Guz Zuzanna – DK w Kocku, Skałecka Natalia – DK w Kocku, Cap Cezary, Leszczyńska Wiktoria – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Koźluk Maja – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Kruczek Zuzanna – DK w Kocku, Filipczuk Cezary, Hryciuk Martyna – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Pietruszewska Patrycja – DIAMENT Komarówka Podlaska, Daniluk Kacper, Dołęga Martyna – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Dobrowolski Szymon, Gomółka Amelia – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Bielecka Kornelia – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Makaruk Dominika – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Barczuk Szymon, Mazur Julia – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska

Kategoria wiekowa: 10-11 zaaw., Klasa: Brak, Styl: Komb. 5T
1 Cap Cezary, Leszczyńska Wiktoria – ISKRA Międzyrzec Podlaski
2 Chalimoniuk Jakub, Hawryluk Nina – ISKRA Międzyrzec Podlaski
3 Kusaj Paweł, Wrona Kornelia – TKS TOP ART Biłgoraj
4 Majchrzak Michał, Lesiuk Wiktoria – ISKRA Międzyrzec Podlaski
5 Strep Michał, Paluszkiewicz Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski
6 Sidorczuk Oksejuk Karol, Hryciuk Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski
7 Daniluk Kacper, Dołęga Martyna – ISKRA Międzyrzec Podlaski

Kategoria wiekowa: 12-13 pocz_śr., Styl: Kombinacja 5T – wszyscy zawodnicy zajęli I miejsce:
Hadam Paweł, Nizioł Paulina – TKS TOP ART Biłgoraj, Hubica Patryk, Jakubowicz Magdalena – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Węcław Mikołaj, Oponowicz Joanna – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Mielniczuk Paweł, Lenard Wiktoria – TOP DANCE Wysokie, Wyjastyk Stanisław, Sosnówka Natalia – TOP DANCE Wysokie, Snopek Kamila, Sołtys Zuzanna – TKS TOP ART Biłgoraj, Bielak Norbert, Żuk Marcelina – TKS TOP ART Biłgoraj, Stolarczyk Agata – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Dobrowolski Kacper, Buc Ola – ST AMIGO DANCE Biała Podlaska, Woch Łukasz, Ceniuk Oliwia – ISKRA Międzyrzec Podlaski, Harasimiuk Kinga – DIAMENT Komarówka Podlaska

Kategoria wiekowa: 12-13 zaaw., Styl: Kombinacja 5T
1 Wyjastyk Stanisław, Sosnówka Natalia – TOP DANCE Wysokie
2 Tymoszuk Robert, Filipek Anna – ISKRA Międzyrzec Podlaski
3 Mielniczuk Paweł, Lenard Wiktoria – TOP DANCE Wysokie
4 Snopek Kamil, Sołtys Zuzanna – TOP DANCE Wysokie
5 Bielak Norbert, Żuk Marcelina – TOP DANCE Wysokie
6 Hubica Patryk, Jakubowicz Magdalena – ISKRA Międzyrzec Podlaski

Kategoria wiekowa: Pow. 14 śr_zaaw, Styl: Kombinacja _6T
1 Leszczyński Jakub, Suśniak Dominika – ISKRA Międzyrzec Podlaski
2 Marczuk Bartłomiej, Strysik Julia – ISKRA Międzyrzec Podlaski
3 Mielniczuk Kamil, Głąb Zuzanna – TOP DANCE Wysokie
4 Wołowik Karol, Łobacz Paulina – ISKRA Międzyrzec Podlaski
5 Rudnicka Magdalena – TKS TOP ART Biłgoraj
6 Kuźmicz Wojciech, Grzeszczyk Karolina – ISKRA Międzyrzec Podlaski
7 Chomiuk Monika – DIAMENT Komarówka Podlaska

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Klub Tańca Towarzyskiego „ISKRA” składają serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Pierwszy krok taneczny”:

„Akademii Uśmiechu” – Przedszkole Niepubliczne w Międzyrzecu Podlaskim
Panu Wiesławowi Kozaczukowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim
Firmie „GLAMOUR”: Pani Ewie Gruszczyńskiej – Salon Kosmetyczny, Pani Agnieszce Ługowskiej – Salon Fryzjerski w Międzyrzecu Podlaskim
Pani Annie Rzepie właścicielce firmy HANDMADE CREATIVE w Międzyrzecu Podlaski,
Panu Piotrowi Kołodziejczykowi właścicielowi firmy „KOPIPAL” SP. Z O.O. – Transport Międzynarodowy i Krajowy w Luboniu
Panu Leszkowi Michalcowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec
Panu Sebastianowi Rzepie właścicielowi firmy NETCODING w Międzyrzecu Podlaskim
Panu Łukaszowi Saneckiemu właścicielowi firmy OGNISTY SMOK w Międzyrzecu Podlaskim
Firmie PLANTWEAR – producentowi okularów i zegarków z drewna w Radzyniu Podlaskim
PRACOWNI FOTOGRAFICZNEJ Państwa Małgorzaty i Marka Okrasów w Międzyrzecu Podlaskim
Pani Kindze Rosińskiej właścicielce Prywatnego Gabinetu Terapii i Diagnozy „DOBRY POCZĄTEK” w Międzyrzecu Podlaskim
Panu Markowi Chomiukowi właścicielowi firmy „STOLMAR” – meble na wymiar w Międzyrzecu Podlaskim
Pani Magdalenie Cap właścicielce firmy STUDIO FRYZUR „EFFEKT” w Międzyrzecu Podlaskim
Panu Pawłowi Krzewskiemu właścicielowi SALONÓW JUBILERSKICH w Międzyrzecu Podlaskim
Państwu Annie I Andrzejowi Śledź właścicielom ZAKŁADU PRODUKCJI PIECZAREK w Tuliłowie
Panu Robertowi Warownemu właścicielowi firmy „WARMAX” w Międzyrzecu Podlaskim
Firmie ZREMB POLAND SP. Z O.O. w Międzyrzecu Podlaskim

2017-04-02 Międzyrzecki Kiermasz Wielkanocny

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było w ubiegłą niedzielę znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym.


Plac Jana Pawła II, jak za dawnych lat, zapełnili wystawcy z Międzyrzeca, okolic i regionu. Było kolorowo i gwarno, a pogoda naprawdę dopisała.
Wszystkie ozdoby dostępne na straganach były ręcznie robione, a smakołyki całkowicie domowe. Można było podziwiać co raz to nowe pomysły na pisanki i palmy, ale też nie zabrakło odwołań do tradycji ludowych, np. przepiękne żywe palmy z wierzbowych bazi czy jajka-skrobanki, które, jak się okazało, wracają do łask.
A oto twórcy i wystawcy, których gościliśmy:
Kacper Łaskarzewski – Biała Podlaska, Paweł Rypina – Korczówka, Warsztat Terapii Zajęciowej – Międzyrzec Podlaski, Barbara Kurowska – Międzyrzec Podlaski, Cukiernia Zaniewicz – Międzyrzec Podlaski, Marianna Izdebska – Brzeziny/Komarówka Podlaska, Grażyna Sawicka – Wrzosów/Borki, Halina Musik – Naruszewiec Stary, Herbaciarnio-kawiarnia „IMBRYK” – Danuta Męczyńska – Łuków, Monika Gos – Radzyń Podlaski, Sylwia Chalimoniuk – Międzyrzec Podlaski, Elżbieta Kokoszkiewicz – Międzyrzec Podlaski, Wiesława Rybicka, Lidia Anna Kokot – Międzyrzec Podlaski, Zakład Cukierniczy „Wines” – Międzyrzec Podlaski, Marlena Pietruszka, Anna Maksymiuk – Międzyrzec Podlaski, Wiesława Matejek – Rogoźnica, Cecylia Wons – Brzeziny/Komarówka Podlaska, Teresa Chomiuk – Brzeziny/Komarówka, Bogumiła Andrzejewska – Międzyrzec Podlaski, Jadwiga Daniel, Jadwiga Lewczuk – Międzyrzec Podlaski, Wanda Filipek – Międzyrzec Podlaski, Krystyna Baj – Tłuściec, Krystian Dorosz – Białystok, Mirosława Sidorczuk – Międzyrzec Podlaski, „ARBA” Barbara Jeżewska – Lublin, Grażyna Malinowska, Kamila Malinowska – Cicibór Mały/Biała Podlaska.

Cieszymy się, że tzw. międzyrzecki rynek przynajmniej dwa razy w roku odzyskuje swoje historyczne funkcje.

2017-03-26 Turniej Tańca Towarzyskiego - Wysokie

W minioną niedziele nasi tancerze wystartowali na IV turnieju tańca w Wysokiem k/Lublina zdobywając następujące miejsca:
w grupach zaawansowanych:
kategoria pow. 14 lat
Jakub Leszczyński i Dominika Suśniak I miejsce
Bartłomiej Marczuk i Julia Strysik II miejsce
Karol Wołowik i Paulina Łobacz VI miejsce
Kategoria 12-13 lat
Robert Tymoszuk i Anna Filipek I miejsce
Kategoria 10-11 lat
Cezary Cap i Wiktoria Leszczyńska I miejsce

Ponadto pary startowały w kategoriach średniozaawansowanych:
Cezary Cap i Wiktoria Leszczyńska I miejsce
Michał Majchrzak i Wiktoria Lesiuk I miejsce
Karolina Łobacz I miejsce
Karol Wołowik i Paulina Łobacz I miejsce
Jan Chwedoruk i Zofia Karwowska II miejsce  
Kacper Daniluk i Martyna Dołęga II miejsce
Alicja Świerżewska II miejsce
Łukasz Woch i Oliwia Ceniuk III miejsce
Piotr Morgunowicz i Karolina Tymoszuk III miejsce
Maja Koźluk III miejsce

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive