Aktualności

2015-05-16 Ogolnopolska akcja MOTO KREW

2015-05-16 XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

Jury w składzie:Ryszard Kornacki – Przewodniczący Jury – poeta, członek Związku Literatów Polskich Odział w LublinieWaldemar Michalski – Członek Jury– poeta, proza...

więcej »

2015-05-04 - XXXIV Mały Konkurs Recytatorski dla Dzieci eliminacje REJONOWE

     ZAPOWIEDZI

2015-05-24 Koncert z okazji Dnia Matki

2015-05-23 XIII Ogólnopolski Przegląd Satyryków i Łgarzy

     RELACJE

2015-05-16 XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

Jury w składzie:
Ryszard Kornacki – Przewodniczący Jury – poeta, członek Związku Literatów Polskich Odział w Lublinie
Waldemar Michalski – Członek Jury– poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „AKCENT” w Lublinie, wiceprezes Związku Literatów Polskich Odział w Lublinie
Krystyna Kornacka – Sekretarz jury – prozaik, członek MST
po zapoznaniu się z 81 zestawami prozy i 82 zestawami poezji 2 kategoriach (poezja, proza) i 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) stwierdziła, że 5 zestawów nie spełniło warunków Konkursu.
Jednocześnie po ocenie i wytypowaniu najlepszych prac oraz po otwarciu kopert z godłami Jury ustaliło następujące nagrody i wyróżnienia:

Poezja – szkoły podstawowe
I nagroda – g. „Nati” – Natalia Filimon – kl. VIs, Grupa Poetycka „Zefirek” SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – nagroda za zestaw wierszy, szczególnie za tekst: „Niebo III”.
II nagroda – g. „Aleks” – Aleksandra Szabaciuk – kl. VIs, Grupa Poetycka „Zefirek” SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – za zestaw wierszy, szczególnie za tekst: „Buty”.
III nagroda – g. „Kto-To” Tomasz Kowalczuk – kl. VIb, SP nr 3
w Międzyrzecu Podlaskim, Grupa Poetycka „Zefirek” – za zestaw limeryków i sonet, szczególnie za limeryk „Rajdowiec”.

Wyróżnienia równorzędne
● g. „Roki” – Artur Czarnecki – SP (Zespół Oświatowy im. Armii Krajowej w Kisielsku) – za zestaw wierszy.
● g. „Wiosenna strofa” – Małgorzata Stępień – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kamieńsku, uczy się też w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Radomsku – za zestaw wierszy.
● g. „AURA” – Agnieszka Niezręcka – kl. IVc, SP nr 5 w Oświęcimiu  – laureatka konkursów literackich – za zestaw wierszy, w tym ciekawy utwór „Etiuda rewolucyjna”.
● g. „Wanessa” – Wanessa Staska – kl. IVs, SP nr 3 w Międzyrzecu Podl. – za zestaw wierszy, a szczególnie za wiersz „Przepis na lato”.

Proza – szkoły podstawowe
Nagroda specjalna – g. „Pieczarka” – Julia Łaskawiec – kl. VIc, SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim –  autorka dwóch opowiadań ze szczególnym wyróżnieniem opowiadania „Tylko z dziadkiem” – własną kontynuacją fragmentu powieści „Dziesięć stron świata” Anny Onichimowskiej.
I nagroda – g. „ Kameleon” – Lena Alicja Włoch – kl. V, SP nr 5 w Łukowie – za piękne opowiadanie pt. „Ulotne…”.
II nagroda – g. „Sowa” – Stanisław Sobczyk – kl. Vb, SP nr 107 im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, laureat konkursów historyczno-literackich – nagroda za opowiadanie „Tu jest mój dom”.
III nagroda – g. „Stokrotka” – Aleksandra Osak – kl. VIb, ZPO nr 2 w Międzyrzecu Podl. – za opowiadanie „Relacje z psiego poranka”.

Wyróżnienia równorzędne
● g. „Jula” – Julia Olszewska – kl. Vb –ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie „Mit o Tedalu”.
● g. „Julia 187” – Julia Tokarska – kl. Va ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podl. – za opowiadanie „Operowa żaba”.

Poezja – gimnazja
I nagroda – g. „Zaklinacz słów” – Andrzej Jagiełłowicz – III kl. Gimnazjum nr 40 im. Żołnierzy AK GB KRYBAR w Warszawie – laureat kilkunastu konkursów, nagrodę otrzymuje za zestaw wierszy.
II nagroda – g. „ Clevlen” – Dominika Węgrzyniak – kl. IIc, Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu Podl – Grupa Poetycka „Zefirek” – nagroda za zestaw wierszy, szczególnie za utwór „Kasztan”.
III nagroda g. „Ewik” – Ewelina Bieryło – kl. III gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej – nagroda za zestaw wierszy.
III nagroda – g. „Mały Sokół” – Maciej Henryk Modzelewski – kl. III, Niepubliczne Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach; laureat wielu konkursów – nagroda za zestaw wierszy.

Wyróżnienia równorzędne
● g. „Książkoholiczka” – Julia Włodarczyk – kl. Ia, Gimnazjum Sportowego w Międzyrzecu Podl., – Grupa Poetycka „Zefirek” – wyróżnienie za zestaw wierszy.
● g. „Szczerbata Jabłonka” – Natalia Farasiewicz – kl. III, Gimnazjum nr 15 w Gdańsku –  wyróżnienie za zestaw wierszy.
● g. „zazak” – Agata Zając – kl. III, Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żywcu – wyróżnienie za zestaw wierszy.

Proza – gimnazja
I nagroda – g. „Stokrotka” – Monika Lis – kl. III, Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – nagroda za opowiadanie pt. „Ten, kto prawi kazania”.
II nagroda – g. „Poszukiwacz światła” – Krzysztof Połeć – kl. I, Gimnazjum nr 40 im. Żołnierzy AK GB KRYBAR w Warszawie; laureat konkursów literackich – nagroda za opowiadanie „As przestworzy – Meganeura”.
III nagroda – g. „Tamara” – Dorota Marciniuk – kl. Ic, Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie „Przez trudy do gwiazd”.

Wyróżnienia równorzędne
● g. „Lata Praktyki” – Sebastian Stefaniak – kl. IIc, Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie ucznia „Do trzech razy sztuka”.
● g. „Fred” – Paulina Pożarycka – kl. IIIb, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podl. – za opowiadanie „Kierunek”.
● g. „Mroczna” – Kamila Olborska – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im Kazimierza Wielkiego w Wieluniu – wyróżnienie za opowiadanie „Samotność”.

Poezja – szkoły ponadgimnazjalne
I nagroda – g. „CROSS” – Piotr Paweł Woźniak – kl. III c – humanistyczna, II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie; wielokrotnie publikował min. w „Toposie”, laureat wielu konkursów – nagroda za zestaw wierszy.
II nagroda – g. „Niezidentyfikowany obiekt piszący” – Julia Wróblewska – kl. II (profil humanistyczny), I LO im. św. Barbary w Chodzieży – nagroda za zestaw wierszy.
III nagroda – g. „Akwamaryn” – Robert Mentel – kl. IIIc Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie – nagroda za zestaw wierszy.
III nagroda – g. „Vinci” – Radosław Musur – kl. III, XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie – za zestaw wierszy.

Wyróżnienie
● g. „Zaśpiewaj panie poeto” – Weronika Jaglińska – kl. Ia, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie za zestaw wierszy.
● g „Agrafka” – Alicja Kiełczewska – kl. IIIb, LO im J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej – za zestaw wierszy.
● g. „Puszka” – Bartosz Puszkarski – kl. Id, LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Grupa Poetycka „Zefirek” – wielokrotny laureat konkursów poetyckich – wyróżnienie za zestaw wierszy.

Proza – szkoły ponadgimnazjalne
Nagroda specjalna – g. „nikuś” – Paulina Iljaszewicz – kl. IIa Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie – nagroda za opowiadanie „Lalka. Tom III”.
I nagroda – g. „Smoła” – Patrycja Smolińska – kl. III, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie „Bez tytułu”.
II nagroda – g. „Aktywna” – Dominika Milanowka – kl. Id II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy – nagroda za opowiadanie „Wyjątkowa”.
III nagroda – g. „GNOSIS” – Anna Zborowska – kl. Ib, II LO im. Mieszka I w Szczecinie (profil humanistyczno-dziennikarski) – nagroda za opowiadanie „Rachunek do zapłacenia”.
III nagroda – g. „Żuk” – Agata Naruszewicz – kl. III I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku Białej – nagroda za opowiadanie „Matka”.

Wyróżnienia równorzędne
● g. „Słoneczko” – Weronika Golec – kl. Ia, LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach – za opowiadanie „5,50 jak każdego ranka”.
● g. „Sylwek” – Sylwia Daniluk – ucz. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – wyróżnienie za opowiadanie „Zamiast mnie”.

W części artystycznej zaprezentowano spektakl „Świeczka zgasła” w/g Aleksandra Fredro oraz wybrane wiersze laureatów w interpretacji młodych aktorów ze szkoły Aktorsko-Wokalnej „Qurtyna” z Lublina.
Warsztaty literackie poprowadził Waldemar Michalski – krytyk literacki, poeta i prozaik, Sekretarz Redakcji kwartalnika literackiego „Akcent”.

2015-05-16 Ogolnopolska akcja MOTO KREW

2015-05-06 - XXXIV Mały Konkurs Recytatorski dla Dzieci eliminacje POWIATOWE

Ponad 40 uczniów z okolicznych gmin wzięło udział w eliminacjach powiatowych do wojewódzkiego XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 6 maja 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Przesłuchania prowadzone były przez dwie komisje konkursowe w dwóch kategoriach – uczniów klas I-III i klas IV-VI. Uczestników oceniali: Krystyna Kornacka, Katarzyna Wileńska, Halina Bugajewska, Anna Czerwińska, Ryszard Kornacki i Leszek Sokołowski.
Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii będą reprezentować nasz powiat podczas czerwcowego XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie.
W kategorii klas I-III zwyciężyli:
1. Julia Martyniuk – Szkoła Podstawowa w Żerocinie
2. Tomasz Winiarek – ZPO w Kodniu
3. Tomasz Kulawiec – Szkoła Podstawowa w Łomazach

Wyróżnienia otrzymali:
Natalia Nekreś – Szkoła Podstawowa w Szóstce
Tomasz Rudko – Szkoła Podstawowa w Motwicy

W kategorii klas IV-IV zwyciężyli:
1. Amelia Kolejko – Szkoła Podstawowa w Sosnówce
2. Adrianna Kolasińska – Szkoła Podstawowa w Piszczacu
3. Alicja Bobruk – ZPO Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim

Wyróżnienia otrzymali:
Natalia Filimon – ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Nikola Sobechowicz – Szkoła Podstawowa w Łomazach

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Lublinie: Julii Martyniuk, Tomaszowi Winiarkowi, Amelii Kolejko i Adriannie Kolasińskiej.

2015-05-04 - XXXIV Mały Konkurs Recytatorski dla Dzieci eliminacje REJONOWE

4 maja 2015 r. w XXXIV Małym Konkursie Recytatorskim dla Dzieci (Eliminacje Rejonowe) w grupie I-III zwyciężyli:
1. Weronika Myszka
2. Kinga Golec
3. Wiktor Sobiczewski


wyróżnienie otrzymali:
Maria Idzikowska
Dagmara Burdon

w grupie klas IV-IV zwyciężyli:
1. Alicja Bobruk
2. Natalia Filimon
3. Monika Kowalczyk


wyróżnienie otrzymali:
Wanessa Staska
Piotr Pepa

2015-04-12 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Dzieci Podlasia

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2015 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive