Aktualności

Dzieci Podlasia zatańczyły w Kobryniu

W dniach 17-19 lipca „Dzieci Podlasia” pod kierunkiem pani Ewy Bernatowicz wzięły udział w obchodach „Dni Miasta Kobryń” (Białoruś).50-tysięczny Kobryń jest jednym z na...

więcej »

2015-07-25 Pamiątka I Wyprawy Krzyżowej

Pierwsza wyprawa krzyżowa – wyprawa wojenna, która zapoczątkowała okres zbrojnych krucjat, rozpoczętych przez papieża Urbana II od apelu na synodzie w Clermont 27 listopada 1095 roku...

więcej »

2015-06-29 Warsztaty sekcji tańca towarzyskiego

     ZAPOWIEDZI

Przepraszamy

Zajęcia taneczne obu grup Zespołu Tanecznego "Sezamki"
rozpoczynają się 3 września 2015 r. o godz. 16:00 (do godz. 17:00)

W sierpniu Kino za Rogiem serdecznie zaprasza na wspólne wieczory z klasyką polskiego kina lat 70. i 80. Już od soboty (1.08) będziemy prezentować Państwu kultowe komedie tamtych lat, m. in. Stanisława Barei ("Miś"), Marka Piwowskiego ("Rejs"), czy Witolda Leszczyńskiego ("Konopielka"). Dla tych, którzy nie pamiętają wybitnych dzieł kanonu polskiej kinematografii przygotowaliśmy "Ziemię obiecaną" i "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy oraz "Zaklęte rewiry" Janusza Majewskiego. W ostatni wakacyjny weekend zapraszamy na sztandarowe dzieło kina moralnego niepokoju - "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego.

Strona Kina za Rogiem: https://www.facebook.com/pages/Kino-za-Rogiem-Mi%C4%99dzyrzec-Podlaski/528257533977277

Głosujemy na pracownie Orange w Międzyrzecu Podlaskim

W Międzyrzecu może powstać Pracownia Orange.  Ma to być świetlica z komputerami i bezpłatnym dostępem do Internetu, drukarką ze skanerem, konsolą do gier oraz telewizorem LCD. Chce ją stworzyć OSP Stołpno. Potrzebne są jednak nasze głosy.

Program pracowni zakłada organizację zajęć i spotkań edukacyjnych dotyczących  obsługi programów komputerowych i graficznych dla dzieci, osób starszych i zajęcia dla mam. Druhowie planują także organizację szkoleń zawodowych dla strażaków i osób chętnych.  

Lokalni koordynatorzy Pracowni wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach, aby wspólnie z mieszkańcami współtworzyć miejsce, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalne. Pomoże w tym także system rywalizacji społecznej, którego celem jest motywowanie mieszkańców do działania na rzecz swojej okolicy.

Głosowanie odbywa się  na stronie: glosuj.pracownieorange.pl

Codziennie można oddać 5 głosów.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/933019556737099

     RELACJE

Dzieci Podlasia zatańczyły w Kobryniu

W dniach 17-19 lipca „Dzieci Podlasia” pod kierunkiem pani Ewy Bernatowicz wzięły udział w obchodach „Dni Miasta Kobryń” (Białoruś).
50-tysięczny Kobryń jest jednym z naszych miast partnerskich. Podczas pobytu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzania Kobrynia i zapoznania się z kulturą i historią, kiedyś przecież polskiego miasta.
Koncert galowy pod hasłem „Kobryń gromadzi przyjaciół” odbył się z udziałem zespołów z: Mołdawii, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski.
„Dzieci Podlasia” zaprezentowały zgromadzonej w amfiteatrze publiczności trzy tańce ludowe: Lublin, Krakowiak i tańce łowickie.

2015-07-25 Pamiątka I Wyprawy Krzyżowej

Pierwsza wyprawa krzyżowa – wyprawa wojenna, która zapoczątkowała okres zbrojnych krucjat, rozpoczętych przez papieża Urbana II od apelu na synodzie w Clermont 27 listopada 1095 roku. Wyprawa wyruszyła w 1096 roku, z podwójnie obranym celem – zdobycia Jerozolimy i Ziemi Świętej oraz uwolnienia wschodnich chrześcijan spod islamskiej władzy.
Wszystko zaczęło się za sprawą cesarza bizantyńskiego Aleksego I Komnena i jego apelu do Kościoła rzymskiego i zachodniego rycerstwa o pomoc w walce z Turkami seldżuckimi o odzyskanie utraconych ziem w Anatolii. Wezwanie o pomoc szybko przerodziło się w masową migrację z Zachodu i w podbój terenów leżących poza obszarem Europy. Zarówno rycerstwo, jak i chłopstwo wyruszyło z wielu zakątków Europy Zachodniej, lądem i drogą morską ku Jerozolimie, by ostatecznie zdobyć ją w dniu 15 lipca 1099 roku, ustanawiając Królestwo Jerozolimskie wraz z innymi chrześcijańskimi państwami krzyżowymi. Chociaż nabytki te utrzymały się niecałe dwieście lat, pierwsza wyprawa była istotnym punktem zwrotnym w dziejach ekspansji zachodniej cywilizacji, jak i pierwszym poważnym krokiem, od upadku cesarstwa zachodniorzymskiego, w kierunku ponownego otwarcia dostępu do handlu ze Wschodem.
Ta pierwsza wyprawa, jako jedyna w całej historii wypraw krzyżowych, zakończyła się pełnym sukcesem.

2015-06-29 Warsztaty sekcji tańca towarzyskiego

2015-06-14 Dni Międzyrzeca

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2015 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive