Aktualności

Zapraszamy na zajęcia w MOK

Wakacyjne zajęcia plastyczne dla dzieci

W parku Potockich odbyły się plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci. Przybyli na nie uczestnicy w różnym wieku. Tematem pracy malarskiej była podróż balonem. Kolorowe balony kont...

więcej »

Wakacyjne zajęcia graficzno-plastyczne

W dniach 1-2 oraz 8-9 sierpnia w pracowni grafiki warsztatowej odbyły się wakacyjne zajęcia graficzno-plastyczne pod kierunkiem instruktor Anety Pliszki....

więcej »

Czekamy na Wasze pomysły!

 

Ruszamy z naborem inicjatyw do projektu Dom Kultury + Inicjatywy miejskie. Każdy mieszkaniec naszego miasta ma szansę, aby zgłosić swój pomysł i otrzymać dofinansowanie na jego realizację.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i wykazem kosztów kwalifikowalnych. Poniżej znajdziecie również formularz wniosku, na którym trzeba zgłosić swój pomysł oraz kartę oceny.

 

2023-05-11 W WTZ o kulturze

W ramach projektu „Dom Kultury+ Inicjatywy miejskie” spotkaliśmy się z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej, żeby porozmawiać o kulturze z perspektywy opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Dostosowanie naszej oferty oraz dostępność architektoniczna, to ważna kwestia naszej dalszej działalności. Niebawem kolejne spotkania w ramach DK+

Przypominamy o naszych ankietach:
- ankieta dla dorosłych: https://tiny.pl/wbkbw
- ankieta dla młodzieży: https://tiny.pl/wbkbm

20 maja podczas akcji "Krew motorem życia" w parku Potockich znajdziecie nasz punkt konsultacyjny, gdzie będzie czas na rozmowę i pytania dotyczące konkursu inicjatyw.
Do zobaczenia

2023-05-20 Piknik motocyklowy

2023-04-28 Zapraszamy do wypełniania ankiet

20 maja ruszymy z naborem inicjatyw do projektu Dom Kultury + Inicjatywy miejskie. Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie miał szansę, aby zgłosić swój pomysł i otrzymać dofinansowanie na jego realizację.
Wcześniej prosimy jeszcze o wypełnienie ankiet:

▪ ankieta dla dorosłych: https://tiny.pl/wbkbw

▪ ankieta dla młodzieży: https://tiny.pl/wbkbm

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki Waszym opiniom stworzymy diagnozę potencjału i potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta oraz wybierzemy kierunek rozwoju naszej instytucji. Chcemy dostosować naszą ofertę do Waszych potrzeb i zainteresowań.

2023-03-26 Jarmark wielkanocny

Rekrutacja wystawców zamknięta.

2023-03-24 Przy kawie o kulturze

Wzięliśmy udział w spotkaniu "Kawa ze społecznikami", które zorganizowało Stowarzyszenie Elementum. Była to okazja do przeprowadzenia pierwszych badań ankietowych w ramach projektu Dom kultury + Inicjatywy miejskie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych NGO, grup inicjatywnych oraz instytucji działających na terenie miasta. Partnerstwo ma znaczenie - chcemy wspólnie projektować ofertę Miejskiego Ośrodka Kultury i wspierać lokalne grupy inicjatywne w organizowanych przez nich działaniach.
Ankiety dotyczą potencjału kulturowego Międzyrzeca i jego mieszkańców. Kadra MOK opracowała pytania w konsultacji z Narodowym Centrum Kultury, by były jak najbardziej owocne. Już wkrótce udostępnimy je w formie online, spodziewajcie się nas także w przestrzeni miasta.
Przypominamy, że nasze działania prowadzimy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

2023-02-06 Dom Kultury plus Inicjatywy Miejskie

Z radością informujemy, że Narodowe Centrum Kultury zakwalifikowało nas do tegorocznej edycji programu „Dom Kultury +”. To dla nas wyróżnienie, bo spośród 135 wnioskujących instytucji komisja wyłoniła 60 beneficjentów.
Dzięki temu w Miejskim Ośrodku Kultury zrealizujemy projekt "Dom Kultury + Inicjatywy Miejskie", który umożliwi budowanie kultury naszego miasta razem z Wami. Co zrobimy w ramach projektu?
▪ Będziemy przeprowadzać spotkania z mieszkańcami i badania ankietowe, dotyczące potrzeb kulturalnych oraz potencjału kulturotwórczego Międzyrzeczan - zapytamy o Wasze zainteresowania i pomysły na wydarzenia kulturalne w naszym mieście.
▪ Wnioski z badania podsumujemy w diagnozie potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta Międzyrzec Podlaski, którą udostępnimy jako ebook na naszej stronie internetowej.
▪ We współpracy z Narodowym Centrum Kultury i burmistrzem miasta Miedzyrzec Podlaski przeprowadzimy konkurs na inicjatywy miejskie z obszaru kultury i dofinansujemy realizację najciekawszych pomysłów.
▪ Wszystkie działania będą realizowane pod okiem animatora z Narodowego Centrum Kultury, by przyniosły jak najlepsze efekty.
Naszym potencjałem jesteście Wy - osoby z pasją, młodzież, dzieci, dorośli i seniorzy, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Liczy się każda głowa pełna pomysłów i gotowość do ich realizacji z naszą pomocą.

2023-01-29 Wyniki finału WOŚP

2023-01-23 Aukcja na rzecz WOŚP

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive