Aktualności

Zapraszamy na spektakl siostry Stelli

Ósmego października siostry ze zgromadzenia Opatrzności Bożej obchodziły jubileusz 80-lecia przybycia do Międzyrzeca Podlaskiego. Z tej okazji w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultu...

więcej »

2017-10-11 Miasto w obiektywie młodych fotografów

Do końca października w holu Kina Sława można oglądać wystawę zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny „Przyroda Miasta w obiektywie”, który zorganizowała Młodzieżowa...

więcej »

2017-09-25 Koncert charytatywny dla ofiar nawałnicy w woj. pomorskim

25 września w sali Kina Sława odbył się koncert charytatywny "Wichura 2017". Do puszek Caritasu zbierano pieniądze na rzecz poszkodowanych przez tragiczną w skutkach falę nawałnic, któr...

więcej »

     ZAPOWIEDZI

2017-10-13 seanse na dużym ekranie

Repertuar Kino za Rogiem - październik 2017

2017-10-16 Konkurs Fotograficzny

2107-11-23 XII Prezentacje

Harmonogram zajęć MOK 2017-2018



ZAJĘCIA 

poniedziałek 

wtorek 

środa 

czwartek 

piątek 

sobota 

SEZAMKI
Hanna Paluszkiewicz

16.00 – 18.00
Sala konferencyjna 

 

 

16.00 – 18.00
Sala konferencyjna

 

10.00 – 12.00
Sala konferencyjna

„Dzieci Podlasia”
Ewa. Bernatowicz

16.00 – 17.30
Grupa młodsza

17.30 – 19.00
Grupa starsza

Sala widowiskowa

 

16.00 – 17.30
Grupa młodsza

17.30 – 19.00
Grupa starsza

Sala widowiskowa

 

 

 

Sekcja wokalna
Jekatierina Grysiewicz

 

 

15.00 – 17.00
Sala konferencyjna

 

15.00 – 17.00
Sala widowiskowa

 

Chór „Wiarus”
Jekatierina Grysiewicz



17.00 – 19.00
Sala konferencyjna


17.00 – 19.00
Sala widowiskowa

 

Taniec towarzyski

Izabela Zakrzewska

18.00 – 19.00
Grupa zaawansowana

19.00 – 20.30
Grupa turniejowa

Sala konferencyjna

17.00 – 18.00
Grupa początkująca

18.00 – 19.00
Grupa średniozaawansowana

19.15 – 20.30
Grupa turniejowa

Pałac Potockich

16:00 – 17.00
Grupa początkująca

17.00 – 18.00
Grupa zaawansowana

18.00 – 19.00
Grupa średniozaawansowana

19.15 – 20.30
Grupa turniejowa

Pałac Potockich 

 

 

 

Nauka gry na gitarze
Krzysztof Chalimoniuk

16.00 – 17.00
Pracownia muzyczna

16.30 – 17.30
Pracownia muzyczna

16.00 – 17.00
Pracownia muzyczna

 

 

 

Zajęcia fotograficzne
i filmowe
Leszek Szczerbicki

 

16.30 – 19.00
Pracownia multimedialna

16.30 – 19.00
Pracownia multimedialna

 

 

 

Zajęcia plastyczne
dla młodzieży
Andrzej Szczerbicki

 

 

 

16.00 – 18.00
Pracownia plastyczna

16.00 – 18.00
Pracownia plastyczna

 

Zajęcia plastyczne
dla dorosłych
 Andrzej Szczerbicki

17.00 – 20.00
Pracownia plastyczna

 

 

 

 

 

Zajęcia grafiki warsztatowej dla dzieci i młodzieży
Aneta Pliszka

16.00 – 18.00
Pałac Potockich

 

 

16.00 – 18.00
Pałac Potockich

 

 

Zajęcia grafiki warsztatowej dla seniorów
Aneta Pliszka

 

10.00 – 14.00
Pałac Potockich

 

 

 

 

Zajęcia tańca break dance
Grzegorz Żyluk

 

17.15 – 18.30
Pałac Potockich

 

17.15 – 18.30
Pałac Potockich

 

 

Taniec towarzyski
dla dorosłych
Michał Sumało

Pierwsze zajęcia od 02.10.2017

20.30 – 21.30
Sala konferencyjna

 

 

 

 

 

Balet
Milena Rzewuska

 

16.00 – 17.00
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00

Sala Konferencyjna

 

 

16.00 – 17.00
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00

Sala konferencyjna

 

Zumba
Milena Rzewuska

 

20.00 – 21.00
Sala konferencyjna


 

 

 

Fitnes
Milena Rzewuska

 

 

 

 

20.00 – 21.00
Sala konferencyjna

 

 

 

>>> Harmonogram MOK do pobrania <<<

Konkurs fotograficzny Radia Biper - rozstrzygnięt

Zapisy do sekcji MOK

     RELACJE

2016-12-08 Koncert Mikołajkowy

2016-12-02 XV Konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy

Laureaci XV Konkursu Recytatorskiego Poeci Dzieciom im. Jana Brzechwy

kl. I-III:

I miejsce – Daria Koleśnicka – ZPO3

II miejsce – Agnieszka Domańska – Halasy

III miejsce – Patrycja Nestoruk – Rogoźnica

wyróżnienia: Klaudia Bzyk i Joanna Stefaniuk – Rzeczyca

 

kl. IV-VI

I miejsce – Weronika Myszka – ZPO3

II miejsce – Paulina Sobczak – ZPO3

III miejsce – Martyna Radomska – ZPO1

wyróżnienia: Maria Idzikowska i Joanna Golec – ZPO2

 

 

2016-10-02 Chór WIARUS na uroczystościach w Pratulinie

2016-09-24 XXI FInał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej

Protokół

posiedzenia jury XXI Ogólnopolskiego Konkursu Litera­ckiego im. Marii Konopnickiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – data rozstrzygnięcia konkursu 1 września 2016 roku; data wręczenia nagród 24 września 2016 rok – Międzyrzec Podlaski.

Jury w składzie:

Waldemar Michalski – przewodniczący jury – poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor kwartalnika literackiego „AKCENT” w Lublinie, wiceprezes ZLP – Lublin
Grzegorz Michałowski – członek jury – redaktor Kwartalnika Podlaskiego, tłumacz, wydawca, animator kultury, „łowca talentów”
Jolanta Adamczyk – sekretarz jury – emerytowany nauczyciel polonista, pomysłodawczyni i założycielka Grupy Poetyckiej „Zefirek”, prezes MST

po zapoznaniu się z 29 zestawami poezji (w sumie 90 wierszy) i 63 zestawami prozy oraz po wytypowaniu zwycięzców w 2 kategoriach (poezja, proza) i 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) stwierdziła, że dwa zestawy nie spełniły kryteriów Konkursu (brak godła).
Jednocześnie po ocenie i wytypowaniu najlepszych prac oraz po otwarciu kopert z godłami Jury ustaliło następujące nagrody i wyróżnienia:

Poezja – szkoły podstawowe

I nagrodaKinga Janicka, g. „Szelma”; ZPO nr 2 Międzyrzec Podlaski – za cykl wierszy „Cisza”
II nagrodaWiktor Kukawski, g. „Szach-mat”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz „Przepis na Bieszczady”
III nagrodaZuzanna Piwowar, g. „Piwonia”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz „Lato”

Wyróżnienia równorzędne

● Paulina Sobczak, g. „Calineczka”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz „Moje rymy”
● Weronika Myszka, g. „Mysia”; ZPO nr 3 Międzyrzec Pod­laski – za zestaw wierszy

Wyróżnienia specjalne za wiersze o Międzyrzecu Podlaskim

● Natalia Gąsior, g. „Gąska”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za zestaw wierszy, a szczególnie „Przepis na lato” i „Zielono mi”
● Małgorzata Chodyka, g. „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersze „Przepis na lato” i „Międzyrzeccy artyści”

Proza – szkoły podstawowe

I nagrodaMałgorzata Chodyka, g. „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „O małej Stefanii...”
II nagrodaNatalia Multan, g. „Nitka”; Szkoła Podstawowa w Piszczacu – za opowiadanie „Szczepan – telewizor z duszą”
III nagrodaMikołaj Puszkarski, g. „Ka-pusz”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Najlepszy haker”

Wyróżnienia równorzędne

● Julia Parafiniuk, g. „Śmieszka”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadania „Senny koszmar” i „Przedsiębiorcza żyrafa”
● Michał Chodyka, g. „Dziesiąty diament”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Poszukiwacze pereł”
● Mariusz Wileński, g. „Pralka”; Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy – za opowiadanie pt. „O niczym”

Poezja – gimnazja

I nagrodaAdrianna Puszkarska, g. „Adaria”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz „Prośba”
II nagrodaJowita Rudawska, g. „Princi”; Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie – za wiersz „Poezja”
III nagroda ex equoDominika Suśniak, g. „Viktoria”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za zestaw wierszy
III nagroda ex equoAlicja Kowal, g. „Emakumea”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersze „Z wnętrza kropki” i „Zyskać kształt”

Wyróżnienia równorzędne

● Julia Włodarczyk, g. „Amatorka”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz bez tytułu *** (Wena jest jak kobieta…)
● Andżelika Kozaczuk, g. „Stokrotka”; Publiczne Gimnazjum nr 1 Drelów – za poetycki żart pt. „Lucia i Gucio”

Proza – gimnazja

I nagrodaAleksandra Rocka, g. „Seriosly nice”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Wygrana wojna”
II nagrodaZofia Kulhawczuk, g. „Lukrecja”; ZPO Piszczac – za opowiadanie „Przez drogę uzależnienia”
III nagrodaZuzanna Katarzyna Michalczuk, g. „Zuzazanka”; Gimnazjum nr 7 Lublin – za opowiadanie „Brasa”

Wyróżnienia równorzędne

● Oliwia Łuszyńska, g. „Oliwia”; Gimnazjum nr 3 Świdnica – za opowiadanie „Pomyśl życzenie”
● Adrianna Puszkarska, g. „Adaria”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Wielka klapa”

Poezja – szkoły ponadgimnazjalne

I nagrodaAndrzej Jagiełłowicz, g. „Łowca pieśni”; XLIV LO Warszawa – za zestaw wierszy
II nagrodaJoanna Nowak, g. „Modar”; Płock – za zestaw wierszy, a szczególnie za wiersz „Dar – pułapka”
III nagrodaWiktor Lewandowski, g. „Hans Zatabaczony”; LO Międzyrzec Podlaski – za wiersz „Zegary”

Wyróżnienia równorzędne

● Michał Karol Grzywaczewski, g. „Aho”; I LO Biała Podlaska – za zestaw wierszy „Miasto sów”
● Iga Pikulska, g. „Eris”; ZSE Międzyrzec Podlaski – za zestaw wierszy „Wspomnienie” i „Listopad”

Proza – szkoły ponadgimnazjalne

I nagrodaAleksandra Lachowska, g. „Mentalistka”; LO Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Śmieszka”
II nagrodaMałgorzata Szkuta, g. „Loretta”; LO Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Niebo”
III nagrodaEmilia Kozłowska, g. „Czarny anioł”; Zespół Szkół Ogólnokształcących Bystrzyca Kłodzka – za opowiadanie „Tu jest teraz mój dom”

Wyróżnienia równorzędne

● Eliza Anna Korneluk; g. „Popsuty kran”; ZSE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie „Trzepot skrzydeł” (fra­gmenty)
● Milena Wojtyła, g. „Jessica Oreado”; Zespół Szkół Ogólnokształcących Bystrzyca Kłodzka – za opowiadanie „Odzyskać szczęście”
● Martyna Jurkiewicz, g. „Luna”; Zespół Szkół Ogólnokształcących Bystrzyca Kłodzka – za opowiadanie „Wędrowiec”

2016-08-28 Dożynki Powiatowe w Zalesiu

Wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w pracowni grafiki warsztatowej

W dniach od 1-3 i 8-10 sierpnia 2016 r. w Pałacu Potockich odbyły się wakacyjne zajęcia z grafiki warsztatowej dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tradycyjną techniką druku wypukłego jaką jest linoryt. Prowadząca zajęcia instruktor Aneta Pliszka pokazała dzieciom w jaki sposób powstaje matryca i jakie narzędzia oraz materiały potrzebne są do wykonania grafiki. Pod jej okiem młodzi artyści stworzyli oryginalne koszulki z autorskimi projektami.

W warsztatach wzięło udział 20 osób z Międzyrzeca Podlaskiego, Warszawy i Wrocławia.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive