Aktualności

Wakacyjne zajęcia wokalne

Wakacyjne zajęcia MOK - wakacje z Babcią

Wakacyjne zajęcia MOK - plastyka

     ZAPOWIEDZI

Letnie kino pod gwiazdami - 6 i 20 sierpnia

Repertuar Kino za Rogiem - sierpień 2017

Wakacje w Międzyrzecu

Wakacyjne zajęcia otwarte w MOK

UWAGA!

Zajęcia wokalne przeniesione z 16 i 17 sierpnia na 18 i 19 sierpnia!

Bezpłatne seanse wakacyjne dla dzieci w Kinie za Rogiem

     RELACJE

2016-05-14 Jubileusz 45-lecia Zespołu SEZAMKI

2016-04-24 Spektakl - Żona do adopcji

W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce - dom praca, dom praca. Od czas do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem "normalności". Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie? Trzeba to zobaczyć.

2016-04-14 Spektakl WARIATKI - Grupa Teatralna 13

2016-03-19 Memento Finis

2016-03-20 koncert - Jorgos Skolias i Przyjaciele

Piotr Świerzbiński – gitara
Jarek Michaluk – gitara basowa
Radek Żyła – perkusja

Jorgos Skolias – jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki.  To muzyk nieustannie poszukujący nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce. Studiuje starodawne techniki wokalne. Jako jeden z niewielu na świecie wokalistów opanował technikę śpiewania harmonicznego – równoległego prowadzenie trzech głosów.
Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym i bardzo zróżnicowanym środowisku kulturowym. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, niekoniecznie zajmując się wyłącznie muzyka grecką, ale próbując śpiewać rocka i bluesa.
W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z bardzo aktywnym wówczas środowiskiem rockowo-bluesowym Wrocławia. Współpracował z zespołami „Nurt”, „Grupa 1111”, „Spisek Sześciu”.
Zawodową karierę rozpoczął w 1982 r. w jazz rockowej formacji „KRZAK”. Przez ponad rok współpracował z grupą „Osjan”. Od roku 1988 do 1991 był stałym wokalistą formacji „Young Power” – jednej z kluczowych formacji polskiego młodego jazzu końca lat 80.
Eksperymentował muzycznie w zespołach tworzonych z Radosławem Nowakowskim (perkusjonista zespołu „Osjan”), grupach „Tie Break”, „PickUp”, „Free Cooperation”, z Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim. Przez lata aktywnie działał na polu muzyki teatralnej i filmowej. Jego talent docenił m.in. Jarosław Bester, zapraszając do współpracy przy płycie „Book of Angels: Balan” (wydanej przez nowojorski Tzadik Records Johna Zorna) czy Bracia Olesiowie, z którymi stworzył niezwykłe trio Sefardix.
Od lat zapraszany jest do współpracy przez basistę Jarka Michaluka, organizatora m.in. Podlasie Jazz Festival, Biała Blues Festival. W Międzyrzecu w ich wykonaniu usłyszymy utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, Otisa Reddinga, Blues Brothers.

2019-03-19 ROCKwMOK

Dużą dawkę dobrej muzyki zaserwowali widzom uczestnicy tegorocznego przeglądu kapel rockowych ROCK w MOK. Scena drżała od mocnych brzmień. Uczestnicy dali z siebie wszystko.
Impreza odbyła się w sobotę 19 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Po przesłuchaniu 17 nagrań demo komisja jurorzy zakwalifikowali do przeglądu 6 kapel. Ostatecznie w konkursie wzięły udział cztery. Zgodnie z przyjętą przed laty formuła, to uczestnicy wybrali zwycięzców spośród siebie. Pierwsze miejsca i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał zespół Spring Rolls z Kraśnika, drugą lokatę i 600 zł zdobyła formacja The Riddle z Krakowa, na trzecim miejscu uplasowała się kapela Hard Gock z Kobylan wygrywając 400 zł. Nagrodę pocieszenia – 300 zł otrzymał zespół Folya z Kielc. Gwiazdą wieczoru był koncert międzyrzecko-lubelskiego zespołu Merkfolk.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive