Aktualności

Lato z MOK

Realizacja projektu: Henryk Burzec w parkowej przestrzeni

2024-06-07 Warsztaty - batik

W dniach 7-8 czerwca w Pałacu Potockich Panie uczestniczące w zajęciach grafiki warsztatowej(instr. Aneta Pliszka) miały okazję poznać tajniki niezwykłej techniki jaką jest batik. Warsztaty po...

więcej »

Zapraszamy Wolontariuszy WOŚP

2022-12-13 UWAGA

UWAGA!

W dniu 15 grudnia 2022 r.
zajęcia plastczne dla dzieci
odwołane
z powodu choroby instruktorki.

2022-12-15 Konkurs Międzyrzec - Historia - Dzień dzisiejczy

Podczas XXIV Edycji konkursu "Historia - Międzyrzec - Dzień dzisiejszy" wzięło udział 40 uczestników. Jury wytypowało najlepszych.
Oto lista laureatów:

Klasy IV-VI
I. Gabriela Wilczyńska (ZPO nr 3)
II. Martyna Jańczuk (ZPO nr 3)
III. Monika Swórska (SP Rzeczyca)
wyróżnienie - Tomasz Iwaniuk (SP Rudniki)

Klasy VII-VIII
I. Karolina Nestorowicz (ZPO nr 1)
II. Patryk Sykterz (ZPO nr 2)
III. Iga Kawęcka (SP Rzeczyca)
wyróżnienie - Paweł Kulikowski (SP Tuliłów) 


Szkoły średnie:
Natalia Makaruk (ZSE)
Kinga Janicka (LO)
Szymon Saczuk (ZSE)

Gratulujemy :)

Międzyrzecki Jarmark Świąteczny

2022-11-16 Krwawe Dni Międzyrzeca

Nowa jakość w kinie „Sława”

Remont sali widowiskowo – kinowej w Międzyrzecu Podlaskim praktycznie dobiega końca. Obecnie trwają prace wykończeniowe i montaż foteli. Przed nami jeszcze odbiór obiektu pod względem bezpieczeństwa pożarowego.

Miasto pozyskało fundusze na przebudowę obiektu dzięki programowi „Kultura bez barier – remont i doposażenie sali widowiskowej MOK w Międzyrzecu Podlaskim”. Wartość inwestycji to blisko 4 miliony złotych, z czego ponad 1,5 miliona złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ponieważ projekt nie obejmował systemu kinotechniki, urząd miasta pozyskał ministerialną dotację w programie rządowym „Infrastruktura domów kultury” na zakup projektora cyfrowego. Dofinansowanie w wysokości 230 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa i Narodowego pochodzi z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Całkowity koszt projektora wraz z całym systemem kinotechniki (obiektywem, panelami sterującymi, odtwarzaczem Blu-ray, monitorem podglądu i montażem itp.) wyniósł 714 tys. zł.

Nowoczesny sprzęt został już zamontowany. To inteligentny projektor kinowy 4K. Ma najwyższą rozdzielczość wyświetlania, jest cichy i oszczędny.

Dodatkowo Miejski Ośrodek Kultury pozyskał dwa dofinansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Kin 2022 Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pierwsze na zakup ekranu i drugie na zakup kinowego nagłośnienia.

Dzięki temu miłośnicy kina będą mogli oglądać filmy w najlepszej jakości tuż po premierze, bez konieczności podróżowania do sąsiednich miast. To z kolei przyczyni się do rozwoju kultury filmowej w Międzyrzecu Podlaskim.

Zapraszamy młodzież na zajęcia z fotografii

Rysunek i malarstwo dla młodzieży

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2024 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive