Aktualności

Wakacyjne zajęcia wokalne

Wakacyjne zajęcia MOK - wakacje z Babcią

Wakacyjne zajęcia MOK - plastyka

     ZAPOWIEDZI

Letnie kino pod gwiazdami - 6 i 20 sierpnia

Repertuar Kino za Rogiem - sierpień 2017

Wakacje w Międzyrzecu

Wakacyjne zajęcia otwarte w MOK

UWAGA!

Zajęcia wokalne przeniesione z 16 i 17 sierpnia na 18 i 19 sierpnia!

Bezpłatne seanse wakacyjne dla dzieci w Kinie za Rogiem

     RELACJE

2017-04-02 Międzyrzecki Kiermasz Wielkanocny

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było w ubiegłą niedzielę znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym.


Plac Jana Pawła II, jak za dawnych lat, zapełnili wystawcy z Międzyrzeca, okolic i regionu. Było kolorowo i gwarno, a pogoda naprawdę dopisała.
Wszystkie ozdoby dostępne na straganach były ręcznie robione, a smakołyki całkowicie domowe. Można było podziwiać co raz to nowe pomysły na pisanki i palmy, ale też nie zabrakło odwołań do tradycji ludowych, np. przepiękne żywe palmy z wierzbowych bazi czy jajka-skrobanki, które, jak się okazało, wracają do łask.
A oto twórcy i wystawcy, których gościliśmy:
Kacper Łaskarzewski – Biała Podlaska, Paweł Rypina – Korczówka, Warsztat Terapii Zajęciowej – Międzyrzec Podlaski, Barbara Kurowska – Międzyrzec Podlaski, Cukiernia Zaniewicz – Międzyrzec Podlaski, Marianna Izdebska – Brzeziny/Komarówka Podlaska, Grażyna Sawicka – Wrzosów/Borki, Halina Musik – Naruszewiec Stary, Herbaciarnio-kawiarnia „IMBRYK” – Danuta Męczyńska – Łuków, Monika Gos – Radzyń Podlaski, Sylwia Chalimoniuk – Międzyrzec Podlaski, Elżbieta Kokoszkiewicz – Międzyrzec Podlaski, Wiesława Rybicka, Lidia Anna Kokot – Międzyrzec Podlaski, Zakład Cukierniczy „Wines” – Międzyrzec Podlaski, Marlena Pietruszka, Anna Maksymiuk – Międzyrzec Podlaski, Wiesława Matejek – Rogoźnica, Cecylia Wons – Brzeziny/Komarówka Podlaska, Teresa Chomiuk – Brzeziny/Komarówka, Bogumiła Andrzejewska – Międzyrzec Podlaski, Jadwiga Daniel, Jadwiga Lewczuk – Międzyrzec Podlaski, Wanda Filipek – Międzyrzec Podlaski, Krystyna Baj – Tłuściec, Krystian Dorosz – Białystok, Mirosława Sidorczuk – Międzyrzec Podlaski, „ARBA” Barbara Jeżewska – Lublin, Grażyna Malinowska, Kamila Malinowska – Cicibór Mały/Biała Podlaska.

Cieszymy się, że tzw. międzyrzecki rynek przynajmniej dwa razy w roku odzyskuje swoje historyczne funkcje.

2017-03-26 Turniej Tańca Towarzyskiego - Wysokie

W minioną niedziele nasi tancerze wystartowali na IV turnieju tańca w Wysokiem k/Lublina zdobywając następujące miejsca:
w grupach zaawansowanych:
kategoria pow. 14 lat
Jakub Leszczyński i Dominika Suśniak I miejsce
Bartłomiej Marczuk i Julia Strysik II miejsce
Karol Wołowik i Paulina Łobacz VI miejsce
Kategoria 12-13 lat
Robert Tymoszuk i Anna Filipek I miejsce
Kategoria 10-11 lat
Cezary Cap i Wiktoria Leszczyńska I miejsce

Ponadto pary startowały w kategoriach średniozaawansowanych:
Cezary Cap i Wiktoria Leszczyńska I miejsce
Michał Majchrzak i Wiktoria Lesiuk I miejsce
Karolina Łobacz I miejsce
Karol Wołowik i Paulina Łobacz I miejsce
Jan Chwedoruk i Zofia Karwowska II miejsce  
Kacper Daniluk i Martyna Dołęga II miejsce
Alicja Świerżewska II miejsce
Łukasz Woch i Oliwia Ceniuk III miejsce
Piotr Morgunowicz i Karolina Tymoszuk III miejsce
Maja Koźluk III miejsce

2017-03-18 Requiem dla Jakuba de Molay

2017-03-12 Stanisław Soyka Kolektyw - Międzyrzeckie Spotkania Jazzowe

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.
Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Nim przyjdzie wiosna” J. Iwaszkiewicza, sonety W. Shakespeare’a).
Tym razem z zespołem o nazwie SOYKA KOLEKTYW. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, syn Kuba na perkusji, Antoni Gralak na trąbce. SOYKA KOLEKTYW stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.
Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

2017-03-11 ROCKwMOK

X edycja Przeglądu Zespołów Rockowych ROCKwMOK rozstrzygnięta.

Do tegorocznego konkursu na najlepszą debiutującą kapelę rockową jury zakwalifikowało 8 zespołów, z których 5 wzięło udział w sobotnich przesłuchaniach: Red Stains z Lublina, The Punitive z Łosic, Koniec Listopada z Białej Podlaskiej, Dispelled Reality z Warszawy i Masakabra z Lublina.

Tradycyjnie, zwycięzców wskazywali sami wykonawcy, oddając głosy na 3 najlepsze według nich zespoły. Najwięcej głosów i nagrodę wysokości 1000 zł zdobył warszawski skład Dispelled Reality. Drugą nagrodę - 600 zł zgarnął The Panitive z Łosic, a trzecie miejsce przypadło lubelskiej grupie Red Stains (nagroda 400 zł).

2017-03-08 Dzień Kobiet

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive