Aktualności

2017-12-07 Seanse w kinie SŁAWA

2017-12-01 Jesteśmy razem

2017-10-28 Turniej Tańca - Pierwszy krok taneczny -Siennica Różana

     ZAPOWIEDZI

2017-12-13 Spotkanie wolontariuszy

2017-12-16 Mikołajkowy Koncert

2017-11 Repertuar Kina za Rogiem

Harmonogram zajęć MOK 2017-2018



ZAJĘCIA 

poniedziałek 

wtorek 

środa 

czwartek 

piątek 

sobota 

SEZAMKI
Hanna Paluszkiewicz

16.00 – 18.00
Sala konferencyjna 

 

 

16.00 – 18.00
Sala konferencyjna

 

10.00 – 12.00
Sala konferencyjna

„Dzieci Podlasia”
Ewa. Bernatowicz

16.00 – 17.30
Grupa młodsza

17.30 – 19.00
Grupa starsza

Sala widowiskowa

 

16.00 – 17.30
Grupa młodsza

17.30 – 19.00
Grupa starsza

Sala widowiskowa

 

 

 

Sekcja wokalna
Jekatierina Grysiewicz

 

 

15.00 – 17.00
Sala konferencyjna

 

15.00 – 17.00
Sala widowiskowa

 

Chór „Wiarus”
Jekatierina Grysiewicz



17.00 – 19.00
Sala konferencyjna


17.00 – 19.00
Sala widowiskowa

 

Taniec towarzyski

Izabela Zakrzewska

18.00 – 19.00
Grupa zaawansowana

19.00 – 20.30
Grupa turniejowa

Sala konferencyjna

17.00 – 18.00
Grupa początkująca

18.00 – 19.00
Grupa średniozaawansowana

19.15 – 20.30
Grupa turniejowa

Pałac Potockich

16:00 – 17.00
Grupa początkująca

17.00 – 18.00
Grupa zaawansowana

18.00 – 19.00
Grupa średniozaawansowana

19.15 – 20.30
Grupa turniejowa

Pałac Potockich 

 

 

 

Nauka gry na gitarze
Krzysztof Chalimoniuk

16.00 – 17.00
Pracownia muzyczna

16.30 – 17.30
Pracownia muzyczna

16.00 – 17.00
Pracownia muzyczna

 

 

 

Zajęcia fotograficzne
i filmowe
Leszek Szczerbicki

 

16.30 – 19.00
Pracownia multimedialna

16.30 – 19.00
Pracownia multimedialna

 

 

 

Zajęcia plastyczne
dla młodzieży
Andrzej Szczerbicki

 

 

 

16.00 – 18.00
Pracownia plastyczna

16.00 – 18.00
Pracownia plastyczna

 

Zajęcia plastyczne
dla dorosłych
 Andrzej Szczerbicki

17.00 – 20.00
Pracownia plastyczna

 

 

 

 

 

Zajęcia grafiki warsztatowej dla dzieci i młodzieży
Aneta Pliszka

16.00 – 18.00
Pałac Potockich

 

 

16.00 – 18.00
Pałac Potockich

 

 

Zajęcia grafiki warsztatowej dla seniorów
Aneta Pliszka

 

10.00 – 14.00
Pałac Potockich

 

 

 

 

Zajęcia tańca break dance
Grzegorz Żyluk

 

17.15 – 18.30
Pałac Potockich

 

17.15 – 18.30
Pałac Potockich

 

 

Taniec towarzyski
dla dorosłych
Michał Sumało

Pierwsze zajęcia od 02.10.2017

20.30 – 21.30
Sala konferencyjna

 

 

 

 

 

Balet
Milena Rzewuska

 

16.00 – 17.00
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00

Sala Konferencyjna

 

 

16.00 – 17.00
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00

Sala konferencyjna

 

Zumba
Milena Rzewuska

 

20.00 – 21.00
Sala konferencyjna


 

 

 

Fitnes
Milena Rzewuska

 

 

 

 

20.00 – 21.00
Sala konferencyjna

 

 

 

>>> Harmonogram MOK do pobrania <<<

Zapisy do sekcji MOK

     RELACJE

2017-06-14 koncert Jedngo Serca Jednego Ducha

2017-06-10 Dni Międzyrzeca

foto: Marek Kowalczyk

2017-06-03 Królewskie Wiwaty

2017-06-06 Przegląd Teatrzyków Dziecięcych o laur Czarnej Róży

6 czerwca 2017 roku odbyła się kolejna edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych o laur Czarnej Róży. W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiły się 4 grupy teatralne: Grupa Teatralna kl. III d z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Kraina Kota Atlasa (grupa V) z Samorządowego Przedszkola nr 2, Grupa Tygryski z Przedszkola nr 4 oraz Jeżyki (grupa IV) z Samorządowego Przedszkola nr 2.

Gośćmi honorowymi i jednocześnie jurorami byli Państwo Krystyna i Ryszard Kornaccy, których „Czarna róża. Zbiór baśni i opowieści z Podlasia” stał się przyczynkiem do zainicjowania Przeglądu. Przedstawienia oceniał też wiceprezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego Leszek Sokołowski.

Bogaty, świetnie dobrany repertuar, różnorodny charakter spektakli sprawił, że młoda, licznie zgromadzona publiczność nie mogła się nudzić.

Laur Czarnej Róży trafił do przedszkolaków z dwójki za spektakl „Kopciuszek” oraz trzecioklasistów z ZPO nr 3 za przedstawienie ”Oto jest Kasia”.

Młodym aktorom i ich opiekunom gratulujemy.

Podziękowania należą się też Pani Ewie Stępień z Pracowni Ceramiki Artystycznej „Szamotnia” za wykonanie i ufundowanie przepięknych i niepowtarzalnych statuetek Czarnej Róży.

2017-05-20 XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

Jury XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej w składzie:
Waldemar Michalski – przewodniczący jury – poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor kwartalnika literackiego „AKCENT” w Lublinie, wiceprezes ZLP – Lublin;
Grzegorz Michałowski – członek jury
redaktor Kwartalnika Podlaskiego, tłumacz, wydawca, animator kultury, „łowca talentów”;
Jolanta Adamczyk – sekretarz jury – emerytowany nauczyciel polonista, pomysłodawczyni i założycielka Grupy poetyckiej „Zefirek”, prezes MST, ogłasza listę laureatów:


Nagroda specjalna za utwory literackie o historii Międzyrzeca Podlaskiego:
Nadia Czempińska-Jankiewicz
– ZPO nr 3, kl. IV; za opowiadanie Spacer z jesienią.

Poezja – szkoły podstawowe:

I nagroda – Małgorzata Chodyka, godło „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy: Wiosna, O świcie, Marzenia.

II nagroda – Antonia Rychlewska, godło „Tańcząca wśród gwiazd”; Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy” Moja przyjaciółka Wiosna, Spotkanie, To co ważne.

III nagroda – Paulina Sobczak, godło „Calineczka”; ZPO nr 3, kl. IV, Międzyrzec Podlaski – za wiersz rozpoczynający się od słów Bezpieczna czuję się tylko w brązie…

 Wyróżnienia równorzędne

Wiktoria Grudzińska, godło „Mała Mysz”; Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. H. Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim – za zestaw nadesłanych wierszy.

Weronika Myszka, godło „Mysia”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz Huśtawka.

Barbara Janicka, godło „Bazyl”; ZPO nr 2 Międzyrzec Podlaski – za wiersze Ja i Bajkolandia.


Proza – szkoły podstawowe:

I nagroda – Kacper Penda, godło „Szalony Kapelusznik”; Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie, kl. V – za opowiadanie Biwak.

II nagroda – Weronika Łopacka, godło „Mela”; ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. VI – za opowiadanie Zapach krwi.

III nagroda – Małgorzata Chodyka, godło „Dziewczyna gór”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za opowiadanie Bajka o Tęczusiu, który marzył o wielobarwnym świecie.

 
Poezja – gimnazja:

I nagroda – Lea Olszewska, godło „Iskra”, Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw nadesłanych wierszy.

II nagroda – Maria Chudzińska, godło „Szarlin”; Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy.

III nagroda – Faustyna Wojdakowska, godło „Wędrowiec”; Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy, ze szczególnym wskazaniem na wiersz Święte myśli.

Wyróżnienia równorzędne

Klaudia Wypustek, godło „Kauka”; Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za wiersz Czas goni nas.

Karolina Wołodko, godło „Domatorka”; Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw wierszy, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Najpiękniejszy.


Proza – gimnazja:

I nagroda – Aleksandra Semeniuk, godło „Baletnica”; ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za opowiadanie W pogoni za marzeniem.

II nagroda – Emilia Kłoczko, godło „Myszka”; Gimnazjum im. T. Kościuszki w Tucznej – za opowiadanie Dom.

III nagroda – Zofia Kulhawczuk, godło „Patite”; Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu kl. III – za opowiadanie Nieustanna walka.

Wyróżnienia równorzędne

Oliwia Łuszyńska, godło „Łycha”; Gimnazjum nr 3 w Świdnicy kl. III – za opowiadanie Pani czasu.

Dorota Marciniuk, godło „Arya”; ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. III – za opowiadanie W poszukiwaniu miłości.


Poezja – szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda – Andrzej Jagiełłowicz, godło „Kolekcjoner słów”; XLIV LO im. Antoniego Dobiszewskiego, Warszawa kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.

II nagroda – Wiktoria Wereszyńska, godło „Rak”; Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.

III nagroda – Wiktor Lewandowski, godło „Bransoleta”; LO Międzyrzec Podlaski – kl. III – za wiersze Notatnik niosący trzeźwość i Gdzieś tam kiedyś tam.

 

Wyróżnienia równorzędne

Joanna Nowak, godło „Sylvio”; Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. III LO – za zestaw nadesłanych wierszy.

Benedykt Lewandowski, godło „Idiotyzm doskonałości”; ZSE kl. III Międzyrzec Podlaski – za zestaw nadesłanych wierszy.

Hubert Winczewski, godło "Wilk"; Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku klasa II – za zestaw nadesłanych wierszy ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Epitafium dla Witolda Pileckiego.


Proza – szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda – Aleksandra Kurowska, godło „Lalima”; I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie – za opowiadanie Wolność na „W”.

II nagroda – Eliza Korneluk, godło „Defoux Couvier”; LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Deszcz grzeszników.

III nagroda – Małgorzata Szkuta, godło „Loretta”; LO im. gen. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Jak powstało łóżko.

Wyróżnienia równorzędne

Przemysław Korczak, godło „Korcziello”; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Efekt Motyla.

Klaudia Adamczyk, godło „Kruk”; LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Z lotu ptaka.

Podziekowania

Na szczególne słowa uznania zasługują instytucje wspierające finansowo konkursowe działania oraz darczyńcy indywidualni, szczególnie zaś dziękujemy:
Państwu Krystynie i Ryszardowi Kornackim – inicjatorom Konkursu i wieloletnim jego realizatorom;
Panu Sławomirowi Sosnowskiemu – Marszałkowi Województwa Lubelskiego – za zainteresowanie Konkursem i wsparcie w jego realizacji;
Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej za tradycyjne życzliwe sponsorowanie Konkursu;
Panu Zbigniewowi Kotowi – Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski za osobiste zaangażowanie i organizacyjną pomoc;
Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Międzyrzecu Podlaskim za niezmiennie życzliwy współudział organizacyjny a szczególnie nieodpłatne udostępnianie sali na finalną konkursową uroczystość;
Panu Wiesławowi Kozaczukowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim;
Panu Leszkowi Michalcowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec;
Pani Marzenie Skrzyneckiej – właścicielce firmy „PLANIMETR” Biała Podlaska;
Panu Franciszkowi Mikołajukowi – właścicielowi firmy ZPHU KABAR Rogoźniczka;
Panu Pawłowi Krupskiemu – Dyrektorowi firmy Dr Gerard;
Panu Krzysztofowi Szczygłowskiemu – Prezesowi PSS „Społem” w Międzyrzecu Podlaskim
;
Panu Ryszardowi Turykowi - Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive