PRACOWNIA GRAFIKI WARSZTATOWEJ

Grafika obok malarstwa i rzeźby jest jedną z podstawowych dziedzin sztuk plastycznych. Obejmuje techniki, które pozwalają na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z wcześniej przygotowanej matrycy (ryciny).
Pracownia grafiki warsztatowej zwanej też artystyczną jest nową propozycją działań plastycznych dla Międzyrzeczan, a także ciekawą alternatywą spędzenia twórczo wolnego czasu.
Celem powstania Pracowni  jest stworzenie miłośnikom sztuki graficznej oraz wszystkim zainteresowanym możliwości poznania procesu powstawania dzieła w praktyce.
Zajęcia adresowane są do dzieci (od lat 10), młodzieży oraz osób dorosłych i seniorów, którzy chcą poznać tajniki warsztatu graficznego. Skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności graficzne w tradycyjnych technikach takich jak linoryt, monotypia, sucha igła itp. i którzy chcą doskonalić swoje umiejętności manualne, rozwijać kreatywność i wrażliwość estetyczną oraz nie boją się plastycznych eksperymentów.
Pracownia jest wyposażona w profesjonalną prasę graficzną, umożliwiającą wykonywanie prac graficznych w technikach druku wypukłego, a także w niektórych technikach wklęsłodrukowych.
Zajęcia prowadzone w małych około 6-8 osobowych grupach, dostosowane do poziomu zaawansowania i wieku uczestników.

Instruktor: Aneta Pliszka

Absolwentka Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych  Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w Pracowni Druku Wypukłego prof. Maksymiliana Snocha oraz aneks z fotografii w Pracowni  prof. Ireny Nawrot-Trzcińskiej uzyskała w 2003  roku.  Na co dzień zajmuje się grafiką warsztatową, projektową, fotografią, rysunkiem, realizuje obiekty przestrzenne. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych i 8 wystawach indywidualnych. Uczestniczka wielu międzynarodowych plenerów artystycznych.

 

Terminy zajęć:

Dzieci i młodzież z podziałem na grupy:
poniedziałek i czwartek – godz.16:00-17:30

Seniorzy z podziałem na grupy:
wtorek i środa  – godz. 9:30-11:30 i 13:00-15:00

 

  • Miejsce: parcownia grafiki warsztatowej - Pałac Potockich (I piętro)
  • Zapisy na zajęcia:  w pracowni, w godz. zajęć
  • Opłata:  – 105 zł kwartalnie

Tajniki linorytu - warsztaty graficzne

W dniach 3-4 lipca w pracowni graficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim uczestnicy pod okiem instruktor Anety Pliszki poznawali tajniki techniki linorytu.

Zimowe ferie z grafiką - luty 2019 r.

2017-10-19 Warsztaty wikliniarskie

W dniach 19-20 października 2017 r. w Pałacu Potockich z inicjatywy Anety Pliszki odbyły się po raz pierwszy warsztaty wikliniarstwa dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dęblinie. Prowadzącym był pan Grzegorz Gordat instruktor wikliniarstwa.

Grzegorz Gordat od 15 lat zajmuje się plecionkarstwem. Jego specjalizacja to plecionkarstwo rekonstrukcyjne i formy ogrodowe. Współpracując z Muzeami Wsi, muzeami regionalnymi i grupami rekonstrukcji historycznej odtwarza dawne wzory plecionek. Tworząc formy plenerowe czerpie z tradycji polskiego plecionkarstwa, w szczególności z regionu radomskiego.
Mistrz w zawodzie koszykarz-plecionkarz (dyplom wydany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie). Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Instruktor w Stowarzyszeniu Akademia „Łucznica” i Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.
Współpracuje z Wydziałem Form Przemysłowych ASP Kraków, Wydziałem Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie oraz Wydziałem Architektury Krajobrazu KUL w Lublinie.
Jego prace znajdują się w zbiorach krajowych i zagranicznych.

Zimowe ferie z grafiką 2017

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2024 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive