Galeria ES w Międzyrzecu Podlaskim działa od 1999 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Od początku kieruje nią Andrzej Szczerbicki. Galeria prezentuje i promuje sztukę najnowszą, głównie malarstwo, grafikę, i fotografię.

czytaj więcej

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

2020-09-19 Wrnisaż

Galeria ES zaprasza na wystawę malarstwa dwóch artystek z Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki - Haliny Paproty i Beaty Plińskiej.
Halina Paprota mieszka i pracuje w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Od 2006 roku uczestniczy w zajęciach malarskich MKMS, na początku
prowadzonych przez Krzysztofa Stachurskiego a obecnie Andrzeja Szczerbickiego. Inspiracją jej obrazów jest otaczająca nas natura oraz ginąca architektura. Do ich przedstawienia posługuje się różnymi
technikami plastycznymi, głównie akrylem, pastelami i linorytem.
Beata Plińska urodzona w Międzyrzecu Podlaskim, zawodowo
związana z ochroną zdrowia, uczestniczka amatorskiego ruchu artystycznego. Od siedmiu lat członkini MKMS przy MOK w Międzyrzecu Podlaskim. Brała udział w licznych plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała w ramach wystaw poplenerowych, a także w XIV Międzyrzeckich Prezentacjach Plastycznych (2016), w roku 2020 prezentowała swoje prace na wystawie „Pejzaż podlaski” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. W roku 2019 miała miejsce indywidualna wystawa artystki w BCK „Eureka” w Białej Podlaskiej.

2019-11-23 Wernisaż

2019-09-28 Wernisaż

Wystawa poplenerowa

28 września w Galerii ES uroczyście zaprezentowano wystawę, która jest podsumowaniem dwutygodniowej pracy wykonanej przez artystów zaproszonych do udziału w XIX Ogólnopolskim Plenerze Malarskim, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.
Plener odbył się w sierpniu w Tęczowym Folwarku w Krzymoszycach. Gościli tam: Michał Borys, Mariusz Drzewiński, Grażyna Grabowska, Wiktor Jerzy Jędrzejak, Jacenty Jończyk, Malwina Karp, Dorota Kulicka, Krystyna Rudzka-Przychoda, Krzysztof Ryfa, Andrzej Szczerbicki, Anna Świerbutowicz-Kawalec, Krzysztof Trzaska. Większość z wymienionych artystów odwiedziła Galerię ES 28 września i wzięła udział w wernisażu otwierającym wystawę.
- Przyjechali do nas artyści z różnych regionów Polski, z różnym pojmowaniem malarstwa, po różnych uczelniach artystycznych, i co chyba najważniejsze z różnym bagażem artystycznych doświadczeń. Zawsze taka różnorodność daje świetne efekty, co widać na poplenerowej wystawie – podkreślił Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES.

2019-04-13 Wernisaż

2019-03-02 Wernisaż XX lecie Galerii ES

2019-01-19 VIII Środowiskowy plener malarski

2018-12-08 Wernisaż XVIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego