Galeria ES w Międzyrzecu Podlaskim działa od 1999 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Od początku kieruje nią Andrzej Szczerbicki. Galeria prezentuje i promuje sztukę najnowszą, głównie malarstwo, grafikę, i fotografię.

czytaj więcej

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

Wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewski

2010-12-10 Wernisaż wystawy

Środowiskowy Plener Malarski Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki

Danówka 9 – 15 sierpnia 2010

W sierpniu, w malowniczej wiosce w Gminie Drelów – Danówce, odbył się pierwszy środowiskowy plener malarski dla członków Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Zespół zawiązał się jesienią 2008 roku i tworzą go osoby różnych profesji, których połączyła wspólna pasja – rysowanie i malowanie. Po okresie prób i zmagań z tematami typowo pracownianymi, jak postać czy martwa natura, przyszedł czas na zmierzenie się z pejzażem. Tematów nie poskąpiła podlaska przyroda, a słońce choć czasami przypiekało, nie przeszkodziło w poszukiwaniu motywów ani w realizacji koncepcji malarskich. W zespole korzystających z uroków tego szczególnego miejsca znaleźli się: Ewa Gaszewska, Danuta Grzeszyk, Eleonora Kuźniak, Halina Paprota, Elżbieta Tymoszuk, Anna Wawryniuk, Piotr Krukowski, Klemens Leszczyński oraz prowadzący zajęcia – Krzysztof Stachurski. Dla wszystkich osób była to ciekawe i pożyteczne doświadczenie oraz czas refleksji, fascynacji, a także pokory wobec natury i sztuki.

Uczestnicy pleneru, od lewej stoją: Elżbieta Tymoszuk, Danuta Grzeszyk, Krzyzstof Stzchurski, Anna Wawryniuk, Ewa Gaszewska, Piotr Krukowski, Klemens Leszczyński, klęczą: Halina Paprota i Eleonora Kuźniak

Ewa Gaszewska

Urodzona w Międzyrzecu Podlaskim. Mimo, iż od kilkunastu lat mieszka w Białej Podlaskiej nadal czuje się związana. Z wykształcenia jest biologiem. Pracuje w bialskiej Delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie. Od roku uczestniczy w zajęciach plastycznych dla dorosłych zorganizowanych przez MOK w Międzyrzecu Podlaskim.

Danuta Grzeszyk

Urodziła się i nadal mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. Była nauczycielką w Szkole Podstawowej w Jelnicy. Od roku uczęszcza na zajęcia plastyczne przy MOK w Międzyrzecu, prowadzone przez Krzysztofa Stachurskiego.

Piotr Krukowski

Urodził się w Międzyrzecu Podlakim. Z zawodu informatyk, mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. Pracuje w administracji w Warszawie. Od dwóch lat uczęszcza na zajęcia plastyczne przy MOK.

Eleonora Kuźniak

Z zawodu ogrodnik. Maluje amatorsko od kilkunastu lat. Malowanie jest dla niej relaksem i odskocznią od szarej rzeczywistości.

Klemens Leszczyński

Emerytowany nauczyciel fizyki. Od zawsze interesuje się malarstwem i historią sztuki. Maluje od dwóch lat, głównie pejzaże i martwą naturę.

Halina Paprota

Mieszka i pracuje w Międzyrzecu Podl. Ukończyła Ekonomię na UMCS w Lublinie. Przez wiele lat mieszkała i pracowała w Puławach i Kazimierzu Dolnym gdzie spotykała się i podglądała prace malarzy. Obecnie uczęszcza na zajęcia w pracowni MOK.