Aktualności

Zajęcia MOK w sezonie 2021/2022

Tajniki linorytu - warsztaty graficzne

W dniach 3-4 lipca w pracowni graficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim uczestnicy pod okiem instruktor Anety Pliszki poznawali tajniki techniki linorytu....

więcej »

Głębia ostrości w praktyce - warsztaty fotograficzne

Ćwiczenia ukazały, jak wykorzystać głębię ostrości, nie tylko, aby nadać zdjęciom klimat i nastroj, ale także po to, by uzyskać plany i przestrzeń w kadrze. Następne warsztaty odbędą ...

więcej »

2017-05-13 Wystawa malarstwa - Dorota Kulicka

Wernisaż

2017-04-08 Wystawa grupy fotograficznej seniorek MOK

Pragnęłam utrwalić wszelkie przejawy piękna,
jakie pojawiły się przede mną
i wreszcie pragnienie to zostało spełnione.

Julia Margaret Cameron


Fotografia potrafi przenieść nas w przeszłość, zatrzymać czas, uchwycić wyjątkową chwilę. Tak jak słowa, wyrażają uczucia, opowiadają o emocjach. Są pamiątką, nośnikiem wspomnień.
Również wśród międzyrzeckich seniorek znajduje się pokaźne grono pań nie rozstających się ze swoim notatnikiem-aparatem, które mogą pochwalić się uchwyceniem w kadrze uroczych chwil. Możemy się o tym przekonać oglądając wystawę „Dostrzec naturę”. Jest to wynik pasji dziewięciu wrażliwych kobiet, które zaczynały ucząc się podstaw fotografii cyfrowej, kompozycji, kadrowania oraz pracy w programach graficznych. Zajęcia są prowadzone w pracowni fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury przez instruktor Anetę Pliszkę.
Fotografie prezentują różne nurty i rodzaje analizy otaczającego nas świata. Są tu pejzaże, krajobrazy i detale, upalne lato i zimowe malowidła mrozu – wszystko to można znaleźć na wystawie podsumowującej kilkuletnią fotograficzną pracę międzyrzeckich seniorek.
Dobre zdjęcia krajobrazowe nie są dziełem przypadku. Wymagają cierpliwości i wiedzy autorów, a o te cechy wśród fotografów dziś najtrudniej. Zdarza się, że najlepsze zdjęcia są efektem szczęścia, ale pamiętajmy, że szczęście sprzyja przygotowanym.
Przykładem jest cykl Janiny Trzpil, która fotografowany konkretny kadr „Widok z mojego okna” zapisywała w różnym okresie czasu, notując zmienność otaczającej nas przyrody. Poszukiwanie doznań artystycznych w urokach zimy Marty Grochowskiej zaowocowało natomiast cyklem prac o chara­kterze graficznym.
Część prac znajdujących się na wystawie powstało podczas warsztatów, które odbyły się w ogrodach Arboretum w Bolestraszycach, pozostałe w okolicach Międzyrzeca na wspólnych foto-wycieczkach o różnych porach roku.
Autorki obserwując piękno podlaskiej przyrody starały się uchwycić kadry niepospolite i nieoczywiste, co jest ich wielkim atutem.
Obecna wystawa jest potwierdzeniem potrzeby wypowiedzi ludzi, którzy się tym zajmują z pasją, jest to obraz świadomości lokalnego środowiska fotograficznego.


Leszek Szczerbicki

 


Wernisaż

2017-03-11 Wernisaż grafiki i rysunku Haliny Cholewki

Wernisaż

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2021 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive