Chór męski - WIARUS

Zajęcia odywały się:

środa w godz. 17:00-19:00 w sali konferencyjnej

piątek w godz. 17:00-19:00 w sali widowiskowej

 

Chór męski "WIARUS" powstał w 1983 roku i od początku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Przez ponad 30 lat działalności na trwałe wpisał sie w międzyrzecką kulturę łącząc w swym bogatym repertuarze tradycje regionalne z nurtem patriotyczno-religijnym. Chór zyskał uznanie władz, mieszkańców miasta i okolicznych gmin uświetniając swymi występami wiele uroczystości. Stał się znany w regionie, a poprzez swój udział w festiwalach i przeglądach - nawet szerzej.

Chór występował i zdobywał laury na przeglądach rangi wojewódzkiej i krajowej. Występował również podczas wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie. Koncertował również na Białorusi, Ukrainie i we Francji.

W swym repertuarze posiada liczne pieśni, które ciągle wzbogaca o nowe tytułu, wśród nich są m.in.: Matulu moja, Za nasz spokojny dom, Hymn do Bałtyku, Divide amorem, Cześć polskiej ziemi i Ave Maria.

Ostatnim instruktorem prowadzącym chór bła pani Katarzyna Grysiewicz.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive