Aktualności

Zajęcia MOK w sezonie 2021/2022

Tajniki linorytu - warsztaty graficzne

W dniach 3-4 lipca w pracowni graficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim uczestnicy pod okiem instruktor Anety Pliszki poznawali tajniki techniki linorytu....

więcej »

Głębia ostrości w praktyce - warsztaty fotograficzne

Ćwiczenia ukazały, jak wykorzystać głębię ostrości, nie tylko, aby nadać zdjęciom klimat i nastroj, ale także po to, by uzyskać plany i przestrzeń w kadrze. Następne warsztaty odbędą ...

więcej »

Krzysztof Stachurski

Urodzony w Sosnowcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom w 1981 roku w pracowni malarstwa Zbigniewa Karpińskiego. Pracuje w MOK Międzyrzec Podl. jako instruktor plastyk, prowadzi zajęcia plastyczne.

Anna Wawryniuk

Nauczycielka plastyki z łosic. Ukończyła IWA na UMCS w Lublinie. Maluje od 35 lat. Jest członkiem TPSP w Lublinie. Uczestniczyła w plenerach organizowanych przez lubelski ZNP, Urząd Gminy w Sosnowicy oraz Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych organizowanych przez TPSP. Wystawiała indywidualnie oraz brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Maluje głównie obrazy o tematyce przyrodniczej, pejzaże, kwiaty.

2010-11-06 Wernisaż

X Ogólnopolski Plener Malarski

 

To był X jubileuszowy Plener Malarski organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim a zarazem V organizowany w Tęczowym Folwarku wraz z Państwem Sokołowskimi, tym sposobem to jubileusz podwójny, nie obchodzony może jakoś super uroczyście ale jednak na pewno wart wspomnienia. Przy okazji trochę historii.
Pierwszy plener to rok 2001, zorganizowany przeze mnie w Międzyrzecu, skromny ledwie 10 osobowy, uwieńczony jak zwykle katalogiem a także kartami pocztowymi z reprodukcjami prac uwieczniającymi zabytki naszego miasta. Następne dwa plenery organizowane wspólnie z Europejski Centrum w Roskoszy w latach 2002 i 2003. Z wystawami w naszej Galerii ES i Sali wystawowej Centrum. W roku 2004 pierwszy Plener zorganizowaliśmy w Krzymoszycach i gościliśmy jeszcze w roku 2005 i 2006. Wiatach 2007 i 2008 przenieśliśmy Plenery do Danowki, do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Demczuków. Ale w roku 2009 wróciliśmy do Krzymoszyc gdzie w tym czasie bardzo wiele się zmieniło. Nowa wspaniała baza noclegowa, jak zwykle świetna kuchnia i gościnność sprawiły że rok 2010 to następny Plener w Krzymoszycach i myślę że następny w roku 2011 także. W czasie tych plenerów zapraszałem artystów z całej Polski od Szczecina do Rzeszowa, a także bywało że z zagranicy. Przez te wszystkie lata przez nasze plenery przewinęło się kilkudziesięciu artystów, niektórzy byli tylko raz, a inni zakochani w naszych stronach i naszych plenerach goszcząjuż kilka razy. Do niewątpliwych liderów należy Grażyna Jezierska, Mariusz Drzewiński, Agata Czerwińska,Tomasz Świerbutowicz którzy brali udział w co najmniej pięciu plenerach. Ostatnio często gościmy Barbarę Szubińską, Małgorzatę Hołówkę i Zbigniewa Bielawkę. Zawsze staram się tworzyć trzon artystów wokół których buduję plener, dopraszając artystów nowych, którzy z czasem zakochani w naszych pejzażach sami tworzą ten trzon, tę podwalinę. Formuła taka sprawdza się znakomicie, jeszcze (odpukać) nie zdarzyło się że ktoś z artystów wyjechał zniesmaczony atmosferą czy organizacją. Mały plusik przypisuję tu sobie, jakoś udaje mi się przez te lata tworzyć atmosferę nie tylko pracy na plenerze, ale także klimatu pleneru, co chyba jest ważniejsze. Bo bez tego nie da się tworzyć. Plener to oprócz pracy twórczej, miejsce wymiany myśli, poglądów artystycznych. Artyści jak każda grupa zawodowa, potrzebują spotkań. Praca w pracowni, bez szerszych kontaktów często bywa nudna. Plener, oprócz spotkań na wernisażach, czy raczej po wernisażach, jest jedną z niewielu form kontaktów artystów plastyków, l dobrze żeby tak pozostało.

Andrzej Szczerbicki

Stanisław Baj

Urodził się w 1953 roku w Dołhobrodach nad Bugiem. Studia na ASP w Warszawie pod kierunkiem prof. M. Byliny, J. Siennickiego i L. Maciąga. W 1982 podjął pracę dydaktyczną w macierzystej uczelni. Obecnie prorektor do spraw dydaktycznych ASP w Warszawie. Dorobek artystyczny obejmuje malarstwo, rysunek i grafikę. Mieszka w Warszawie i swoich rodzinnych Dołhobrodach.

Zbigniew Bielawka

Urodzony w Krakowie w 1953 roku. 1973-1978 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, pracownia prof. Adama Marczyńskiego. 1981-82 studia na Wydziale Grafiki Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, pracownia prof. Nilsa Stenquista. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2021 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive