2013-10-30 V Międzyszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej

2013-10-18 Koncert zespołu BAABA

Wystąpili:

Bartosz Weber – gitara, sampler
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew
Tomasz Duda
saksofony, flet, sampler
Jan Młynarski
perkusja

Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, w roku 2012 zaliczył swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, otrzymał też nominację do nagrody Fryderyki. To w pigułce. A teraz trochę historii. Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Obecnie Baaba to Tomasz Duda (saksofony, flet, sampler), Bartosz Weber (gitara, sampler), Piotr Zabrodzki (bas) i Jan Młynarski (perkusja). Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival, Sonic City, Unsound New York). W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem „Disco Externo”, zbierając świetne recenzje w polskiej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody ”Mateusze” Programu III Polskiego Radia. 

2011 to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka.
W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę.
W 2013 Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz Buniem (Dick 4 Dick) nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.

21 września młodzi artyści z Międzyrzeca i Radzynia Podlaskiego spotkali się na warsztatach teatralnych projektu „Łapa- Międzyrzeckie Ślady Twórczości Młodzieżowej”. Zajęcia prowadził Marcin Wąsowski - polski artysta kabaretowy, współzałożyciel kabaretu Świerszczychrząszcz, dawniej współpracujący z łódzkim Teatrem MMS i Teatrem A.
Przez dwa warsztatowe dni młodzież uczyła się scenicznego ruchu i wyrażania emocji ciałem.
Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy zetknęli się z ćwiczeniami, w których jednym środkiem wyrazu artystycznego jest ruch ciała i mimika. Pan Marcin Wąsowski przygotował interesujące zadania sceniczne, dzięki którym młodzi aktorzy poznali nowe techniki pracy ze swoim ciałem i przestrzenią sceniczną.

2013-07-13 Mistrzostwa Europy i VI Rodzinny Festyn Żeglarski

2013-06-30 Dni Międzyrzeca

Zapraszamy na ognisko „Sobótkowe”
przy kąpielisku miejskim ul. Zahajkowska
21 czerwca (piątek) 2013 r.
godz. 22:00

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2024 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive