Aktualności

2023-06-02 Eliminacje powiatowe

2 czerwca gościliśmy uczestników powiatowych eliminacji 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. W rywalizacji wzięło udział 38 uczniów z powiatu bialskiego. Występy młodych recytato...

więcej »

2023-05-26 MKR Eliminacje Miejskie

26 maja przeprowadziliśmy miejskie eliminacje 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Występy uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Leszek Sokołowski – przewodniczący, Halin...

więcej »

Mały Konkurs Recytatorski

2013-04-20 V Motoserce

Kolejny, piąty już raz Międzyrzec Podlaski włączył się w Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa „MOTOSERCE”, której finał odbył się 20 kwietnia. Od rana w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury mieszkańcy miasta honorowo oddawali krew, a od godziny 11:00 na Placu Jana Pawła II trwała towarzysząca Akcji impreza plenerowa promująca honorowe krwiodawstwo. Podczas imprezy można było wziąć udział w zawodach motocyklowych, licznych konkursach i quizach na temat udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznej jazdy oraz spróbować grochówki. Jak co roku nie zabrakło Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” i „Śródmieście”, które przygotowały atrakcyjne gry i zabawy dla najmłodszych. Tradycyjnie o godz. 14:00 ulicami miasta przejechała parada motocyklowa. Był też blok koncertowy, na którym prezentowały się młodzieżowe zespoły: nic_novego, A.R.D. z Radzynia i Zespół Muzyczny MOK. Honorowi krwiodawcy obdarowali szpitale 30 litrami krwi.

Przy okazji Finału Akcji „MOTOSERCE” odbyła się też akcja pod hasłem „Dar szpiku darem życia”, której cele jest stworzenie listy potencjalnych dawców szpiku. W tym roku w Międzyrzecu Podlaskim chęć oddania szpiku wyraziło 15 osób.

Organizatorami Finału MOTOSERCE 2013 w Międzyrzecu Podlaskim odbywającego się pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski były: Międzyrzeckie Stowarzyszenie Motocyklowe, Miejski Ośrodek Kultury, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

2013-04-13 Festiwal Akordeonowy

30 solistów i 6 zespołów ze szkół muzycznych z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Łukowa i Międzyrzeca zagrało na III Festiwalu Akordeonowym, który odbył się 13 kwietnia. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta Artura Grzyba, który był także jej głównym sponsorem. - Otwierając trzy lata temu pierwszy festiwal akordeonowy wyrażałem nadzieję, że wpisze się on na stałe w kalendarz imprez Międzyrzeca. Stało się tak i bardzo mnie to cieszy jako burmistrza, ale i jako absolwenta ogniska muzycznego w klasie akordeonu. Ta impreza to festiwal piękna, wrażliwości, estetyki. To także doskonała promocja prawdziwej muzyki instrumentalnej – powiedział burmistrz. - Celem tej imprezy jest integracja środowiska pobliskich szkół muzycznych. To okazja żeby się spotkać, odnowić znajomości i zawrzeć nowe, wspólnie pomuzykować i wymienić doświadczenia - podkreślił podczas otwarcia imprezy Janusz Samociuk, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podl., która jest organizatorem festiwalu. Od godziny dziesiątej w sali widowiskowej odbywały się konkursowe przesłuchania uczestników w czterech kategoriach. Wystąpiło trzydziestu solistów, pięć duetów i jeden septet. Prezentacje uczestników oceniało jury złożone z nauczycieli szkół muzycznych do których uczęszczają biorący udział w festiwalu młodzi akordeoniści. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu laureatom dyplomów oraz nagród rzeczowych (płyt z muzyką akordeonową), na scenie wystąpił zespół „Harmonium Duo”.

Laureaci III Festiwalu Akordeonowego ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim: Mateusz Mitera, Maciej Siedlanowski, Mateusz Latoch, Paweł Nowak, Przemysław Siedlanowski i duety: Karolina Kaliszuk i Paweł Nowak oraz Karlina Janusiewicz i Przemysław Siedlanowski.

Wesołych Świąt

2013-03-24 Spektakl grupy teatralnej 13

2013-03-23 Kabaret - Czwarta fala

2013-03-01 Finał Konkursu plastycznego - ILUSTRACJA DO FILMU

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci "ILUSTRACJA DO FILMU" odbędzie się w piątek 1 marca 2013 r. o godz. 16:00 w Galerii "ES" w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Warszawskiej 37.

Nagrodzeni uczestnicy Konkursu
zostaną powiadomieni telefonicznie.

2013-02-23 ROCKwMOK

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive