Zespół Pieśni i Tańca Ludowego

Spotkania:
poniedziałek 18:00
środa 18:00

 

Nowym instruktorem jest pan Paweł Szyc.

ZPiTL "Dzieci Podlasia" powstał w 1983 roku przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Międzyrzecu Podlaskim. Od 1991 roku Zespół przeniósł swoją siedzibę do MOK.

"Dzieci Podlasia" na stałe wpisały się do historii Międzyrzeca, są jego wizytówką uświetniając swoimi występami wszelkie uroczystości organizowane w mieście.

Zespół występuje w pięknych strojach podlaskich, lubelskich, łowickich, krakowskich, rzeszowskich, mołdawskich, Beskidu Śląskiego oraz kontuszach szlacheckich. Dorobił się także wspaniałego repertuaru - są to m.in.: polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, wiązanka tańców lubelskich, tańce podhalańskie, zabawy dziecięce na Podlasiu, tańce śląskie, beskidzkie, rzeszowskie, mołdawskie i wiele innych.

Do najważniejszych wydarzeń artystycznych Zespołu należą: udział w festiwalach i przeglądach m.in.: w Olsztynie, Zielonej Górze, Białej Podlaskiej, Kielcach, Częstochowie, Radomiu, Stalowej Woli, łodzi, Krakowie, Chełmie, Włodawie, Lubartowie, z których to "Dzieci Podlasia" zawsze wracały nagrodzone np.: Grand Prix na Festiwalu Folkloru w Świnoujściu, czy udział w II Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Eurofolk 2006" w Malborku.

Zespół wielokrotnie koncertował poza granicami kraju m.in.: w Belgii, Niemczech, Francji, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, a ostatnio w Serbii i Chorwacji.

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2022 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive